Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció késleltetés...

Menstruáció késleltetés fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy még sohasem szedtem fogamzásgátlót. Viszont olvastam, hogy lehet vele késleltetni a menstruációt ami nekem most igen fontos lenne. Csak az a baj, hogy a tájékoztatóban az áll, hogy a menstruáció 1. Napján kell beszedni, de én most a 17. naponál járok. Fogamzásgátlásra nem szeretném használni. Csak 1 hét múlva megyek nyaralni és pont akkor jönne meg, ezt szeretném kitolni. Ez így lehetséges ha már ma elkezdem szedni? Nem lesz baj h nem az 1. Napon szedtem be? Nem fogja nagyon felborítani a hormonháztartásom? A nyaralás után egyből leállnék vele. Köszönöm előre is!
2013. jún. 13. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre ne szedj fogamzásgátlót. Ha tényleg annyira fontos, akkor az orvos tud adni progeszteront, amit a menzesz előtt 7-10 nappal el kell kezdeni, és akkor amíg szeded nem jön meg.

De mondjuk akkor igyekezz a dokihoz, mert el kellene kezdeni...

De egyébként az lenne a legjobb, ha hozzászoknál ahhoz, hogy neked kell alkalmazkodni a vérzésedhez, és nem a vérzésednek hozzád. Feltalálták a tampont, a betétet, sőt, még a fájdalomcsillapítót is, ha nagyon fájna a hasad.

Célszerűbb lenne a hormonrendszered csesztetése helyett inkább ezekkel a lehetőségekkel megbarátkozni.

2013. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy nekem kéne alkalmazkodnom, de ez most tényleg fontos. Többször nem áll szándékomban belezavarni. Holnap el is megyek az orvoshoz, köszönöm a tanácsod!
2013. jún. 13. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!