Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A terhesség főbb első jelei?

Kisburi kérdése:

A terhesség főbb első jelei?

Figyelt kérdés
a terhesség kb melyik hetén,foganás napjától jön a pecsételő vérzés és a fehér váladék ?? és hányadik hét után nő meg a súly a a kismamának ??

#1123
2013. jún. 13. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát pecsételő vérzés egyáltalán nincs normális terhességnél,az ugyanis nem normális dolog ilyenkor.

Én úgy jöttem rá,hogy terhes vagyok,hogy reggel hányingerrel ébredtem és ennél a hányingernél,ha ettem elmúlt.Mert ugye egy betegségből fakadó hányingernél nem elmúlik a hányinger,hanem még rosszabbul leszünk.Szóval részemről így jöttem rá.

2013. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

már pedig normális olvasd el.!!! Pecsételő vérzés és görcsök


Kb. 12 nappal a megtermékenyítés után a megtermékenyített petesejt (zigóta) beágyazódik a méhfalba. Ekkor jelentkezhet a terhességet jelző első, legkorábbi tünet, a pecsételő vérzés és a görcsök. Ezek a görcsök hasonlítanak a menstruációs görcsökhöz, bár enyhébbek annál, mégis vannak nők, akik a menstruációs vérzésük kezdetével tévesztik össze a jelentkező vérzést.


A vérzés és a görcs tényleg lehet a menstruációs vérzés kezdete például abban az esetben, ha áttérsz egy másik fogamzásgátló tablettára, mely miatt más időpontban várható a menstruációd. Akkor is előfordulhatnak ezek a tünetek, ha fertőzés áll fenn vagy a közösülés során horzsolás keletkezett.


A vérzés mellett előfordulhat fehér, tejszerű folyás is. Ez azzal függ össze, hogy rögtön a fogantatás után a hüvely fala megvastagszik, és folyást okoz.


A folyás fennmaradhat a terhesség végéig, általában ártalmatlan és nem igényel kezelést. De ha azt veszed észre, hogy megváltozott a szaga, az állaga, a színe vagy égő, viszkető érzést tapasztalsz, akkor fordulj a nőgyógyászodhoz! Ezek a tünetek gombás vagy bakteriális fertőzésre utalhatnak.

2013. jún. 13. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Kiemelném az írásodban az előfordulHAT és jelentkezHET szavakat. Ezek nem a törvényszerűségre utalnak. Van akinek van, van akinek nincs. Lehet nálad egyáltalán nem lesznek ilyenek
2013. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menses helyett jött a pecsételés az első kettőnél, a harmadiknák csak a menses késett.
2013. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd én kétszer szültem,nálam semmi ilyesmi nem volt,hallottam róla,hogy előfordul pecsételő vérzés,nem is annyira ritkán,de azért gyakoribb,hogy nincs.


Őszintén szólva én ismeretterjesztő filmekben néztem végig ilyen eseteket,de azért a filmek szerint legalábbis úgy álltak hozzá,ha van pecsételő vérzés,akkor fokozottabban figyeltek az illetőre.


Legalábbis bennem azért alakult ki ez a vélemény,ha nem is jelent rosszat a filmek szerint a vetélés ilyen esetekben gyakoribb lehet.

2013. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!