Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászati rák szűrésen...

A nőgyógyászati rák szűrésen találtak valamit, mennyire kell most félnem?

Figyelt kérdés
3 hónap múlva kell megismételni a szűrést,hogy eltűnik e,vagy nem.Ennyit mondtak.
2013. jún. 14. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem...konkrétan miért nem kérdeztél rá, hogy minek kell eltűnni?

Amúgy szerintem, ha nagy lenne a baj, nem hagynának 3 hónapot . Ez az én szakértelem nélküli véleményem.

2013. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elképzelhető,h kolposzkópos vizsgálat során nem normális értéket "láttak",vagy a cytológiai leletedben metaplásiát jelöltek. De azt én sem értem,h erről miért nem mondtak semmit. Kötelessége lenne az orvosnak elmondani,amit lát.

Kezelést nem adtak semmit?

2013. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jaj azt kihagytam amit mondott,a normálistól eltérő sejteket találtak.Most néztem a papírt P3 van ráírva.
2013. jún. 14. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
esetleg polip. a vérzésed mennyisége nem bővebb?
2013. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad az eredményt, de ha 3 hónap múlva meg kell ismételni a szűrést, és semmi más teendőd nincs, akkor nyugodj meg.

Valami gyulladást, minimális elváltozást találtak, ami spontán gyógyulhat. Ezt ellenőrzik 3 hónap múlva.

Az egészen biztos, hogy NEM találtak rákos sejteket, mert akkor teljesen más az eljárás.

2013. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a vérzésem 4-5 napos és nem bővebb.Az utolsó válasz megnyugtatott.Szerintem sem olyan komoly,mert akkor nem várnának még 3 hónapot.
2013. jún. 14. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:
A P3-as eredmény azt jelenti, hogy valami gyulladásod van valószínűleg! Ilyenkor meg szokták ismételni később a vizsgálatot és gyakran magától elmúlik. Ha 3 hónap múlva is P3-as lesz, akkor valószínűleg felír majd valami gyógyszert és ismét 3 hónap múlva menned kell, amíg normális P2-es nem lesz az eredmény! Emiatt ne izgulj! Nekem is volt már!
2013. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A polipnak semmi köze egy P3-as cytológiához. P3 cytológia esetén nem csak típusos laphámsejteket,hanem hengerhám sejteket is lehet látni a méhszájon. Ez lehet gyulladás következménye(a legtöbbször az),de rák megelőző állapot is.

Ha gyulladás okozza, 3 hónapon már jó eredményt kaphatsz. Ha akkor is P3 lesz,csinálnak egy konizációt,ami pontos diagnózist ad,ugyanakkor meg is szüneteti ezt az állapotot.

2013. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!