Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A PCOS nőgyógyászati ultrahang...

A PCOS nőgyógyászati ultrahangos vizsgálat alatt megállapítható?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a policiszták igen, viszont a kiváltó oka az inzulin rezisztencia csak terheléses inzulin vizgyálattal megállapitható. Csak igy derül ki van-e már IR és ha van miylen súlyos. Eszerint van a kezelés is. Endokrinológushoz kell menni mert ez rá tartozik nem nőgyógyászra.
2013. jún. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem ez ügyben, de nemrég voltam nőgyógyásznál és csinált ultrahangos vizsgálatot is, a leletem szerint minden rendben. Ha sok kis ciszta lett volna a petefészkemben, ugye szólt volna?
2013. jún. 6. 17:20
 3/15 anonim ***** válasza:

A PCOS elég széles spektrumú betegség.

Van olyan formája, amikor nincsenek ciszták a petefészekben.

Szóval az, hogy a petefészked szerkezete normális, még nem zárja ki a PCOS-t.

Az orvos egyébként nyilván szólt volna, de minimum ráírta volna a leletedre, ha ciszták lennének a petefészkedben.

Mit írtak a papírra?

2013. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Elvileg minden jó:


Rendes nagy uterus szabad környezet. Ép portio. Gomba negatív. uterus: 60x37 mm, endometrium. 4mm, mko. ovarium normál nagyságú és szerkezetű.

2013. jún. 6. 21:51
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor policisztáid tuti nincsenek, ettől még IR lehet. A tulsulyxos emberek kb 80%-nak van, férfiaknak is, csak nekik végképp nem derül ki. A 2-es tipusú cukorbetegség Ir-rel kezdődik csak sok év alatt cukorbetegség lesz belőle mert nincs kezelve.
2013. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sima vérvétel kimutatja az IR-t? Vagy annak van bármi jele? Mert túlsúlyos egyáltalán nem vagyok, inkább vékony.
2013. jún. 6. 21:58
 7/15 A kérdező kommentje:
Mert tavaly voltam sima vérvételen, és ott mindenem rendbe volt.
2013. jún. 6. 21:58
 8/15 A kérdező kommentje:
És nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszaidat!
2013. jún. 6. 21:59
 9/15 A kérdező kommentje:
Bár közbe én is olvasgattam és láttam, hogy cukorterheléses vérvétel kell hozzá.
2013. jún. 6. 22:04
 10/15 anonim ***** válasza:
igen terheléses inzulin vizsgálat kell hozzá. Fontos hogy ne csak a cukrot nézzék hanme az inzulint is. Ezt a vizsgálatoit csak szakorvos irhatja ki.
2013. jún. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!