Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Annyian írták, hogy esemény...

Annyian írták, hogy esemény utánival is teherbe estek, mit gondoltok mennyi esélyem erre?

Figyelt kérdés
Szerda reggel együtt voltunk a párommal, kiszakad a gumi, kb két órán belül az orvosnál voltunk,4 órára rá bevettem a Escabelle esemény utáni tablettát. A menstruációm előtte való nap ment el. Orvos azt mondta kevés esély van terhességre. Viszont annyian írták, hogy esemény utánival is teherbe estek.

2013. jún. 17. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem hallottam ilyen esetet, de persze nagy ritkán biztos előfordul. Ez azért nagyyon komoly hormon löket, hidd el nagyon minimális rá az esély. Ez olyan mint a gyógyszer mellett. Ha azt megnézed hány millió nő szedi és hány lesz terhes mellette akkor kevesebb mint 0,01%-ról beszélünk. Ja és a legtöbb esetben azért esnek teherbe mert elfelejtik szedni pár napig. Mivel a ciklus elején voltál igy emiatt is kicsi rá az esély. Ha nem jönne meg idöben avgy késnek mosatnában ne lepődj meg mert sokaknak akár hónapok amire ujra beáll a ciklus. komoly hormon zavarokat okoz sok esetben.
2013. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az esemény utáni működését kell ehhez érteni. Addig segít, amíg nem történt meg a beágyazódás. Ez kb. 2-72 óra között történik valamikor. Tehát minél előbb veszed be a tablettát, annál kisebb eséllyel esel teherbe. Ha a 20. órában történik/történne a beágyazódás, akkor pl. a 4 óra múlva bevett tabletta hat, de a másnap bevett már nem.


Szerintem sokan hiszik azt, hogy azért 72 órás tabletta, mert 72 órán belül bevéve hat. De ez nagy tévhit, pont az ellenkezője igaz, hogy 72 órán túl már tuti nem hat.

2013. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szex és a tabletta bevétele között eltelt idő függvényében:

0-12h: 95%

12-24h: 83%

24-36h: 79%

36-48h: 66%

48-60h: 61%

60-72h: 47%-os a védelem, amit nyújt.

2013. jún. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta nőgyógyászom,hogy kb akkor nem hat amikor kéne.Optimális esetben is csak 80-85%-os a tabletta(kb. azonnali bevétel esetén).Betalált peteéréskor nem sok vizet zavar,máskor meg majdnem felesleges.


(Én semmi extra hatást nem vettem észre magamon amikor bevettem,vérzés se volt,csak 1,5 héttel később amikor normális időben megjött a mensim.)

2013. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, meg aztán rájön az is,hogy alapból se 100% a teherbeesés.Vannak akik évekig megszakítással védekeznek,másoknak meg egy ilyen alkalomból gyerekük lesz.Te megtettél mindent,ne idegesítsd magad ezzel,nem leszel terhes:)
2013. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha te esemény utánival teherbe esel, akkor kérlek írj nekünk, mert arról a világ összes élőlényének tudnia kell.
2013. jún. 18. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!