Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázásra valami hatékony...

Felfázásra valami hatékony megoldás?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta felfázós fajta vagyok. Akkoriban nem jött elő sokszor, de mostanában egyre többször. Van, hogy havonta felfázom és borzasztóan fáj. Kipróbáltam már sokféle megoldást, de eddig egyik sem vált be. Most jelenleg tőzegáfonyát szedem és reménykedem benne, hogy segít abban, hogy ne jöjjön elő mindig. Esetleg tudtok valami más megoldást is ami hatékony lehet és nektek bevált? 16/L

2013. jún. 20. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Urológián voltál?
2013. jún. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Mindig tartsd melegen a hasad,derekad és igyál nagyon sokat!
2013. jún. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem az jött be amikor a tőzegáfonya tabletta helyett elkezdtem inni (azt nem tőzegáfonya néven árulják hanem vörösáfonya, viszont angolul mind a kettő cranberry szerintem a kettő lényegében ugynaz). Egyik amerikai barátnőm ajánlotta, nagyon jó naponta megiszom 1-2 pohárral és már két éve nem jött elő. Nagyobb boltokan kapható, néhol az angol nevén árulják vagy vörösáfonyalé néven.
2013. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem voltam még urológusnál.

A vörösáfonyalé jól hangzik, lehet megpróbálom.

2013. jún. 21. 11:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Á, milyen ismerős... :) Velem is ez a helyzet, ovis korom óta. Én tőzegáfonyát szedtem, aztán meg e-kóli volt a vizeletemben... Én komolyan azt javaslom, hogy ugye tőzegáfonya, xilit (növényi cukor), stevia (szintén növényi c.)

Vannak még gyógyszerek rá, majd nemsokára írok, mik azok, megnézem otthon (épp nem vagyok a saját házunkban)

2013. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most vettünk olyan D-mannose kapszulát. Sok jót olvastam róla remélem nekem is beválik.
2013. jún. 27. 17:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Nitrofurantoin (ehhez kéne doki engedélye kivenni a gyógyszertárból, viszont ha ezt megszerzed, nekem a tabletta bevált)
2013. jún. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

D-mannos- ból amúgy por is jó, naponta egy-két olyan pohár vizet igyál meg, amiben egy kiskanál van. De szerintem a tabletta is ugyanolyan. Amúgy tudjátok, hogy mi a baj? (nekem valahogy ferde valami és fenn marad a vizelet, amiben bacik képződnek)

Nefrológusnál jártatok már?

2013. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is nagyon felfázós voltam, aztán meguntam, hoy állandóan dokihoz járok és évente kb 4x tartok medveszőlőlevél kúrát 10 napig, amikor érzem hogy valami nem lesz rendben. Hideg vízben áztatom 6-12óráig, majd leszűröm és este lefekvés előtt megiszom, közben naponta 3x-4x még megiszom egy kis kávéskanálnyi szódabikarbónát, mert a medveszőlőlevél lugos környezetben fejti ki hatását. Ezeken a napokon próbálom kerülni a húst és inkább zöldségeket eszem, és voilá, most legútóbb 1 évig semmi bajom nem volt. Jobb mint az antibiotikum és az urológusom is ezt javasolta már a sok gyógyszer után
2013. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Annyi lemaradt, hogyha élsz nemi életet, a partnert is célszerű szintén kezelni, mert visszafertőzhet bakteriálisan és az újra felfázáshoz vezethet. (előző kommentelő voltam)
2013. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!