Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cukorbetegség! Hány éves...

Lestat_626 kérdése:

Cukorbetegség! Hány éves kortól jelentkezhet, milyen időközönként kell beadni az inzulint és hányszor egy nap? Megnehezíti az életet? Máshogy kell étkezni/élni ezzel a betegséggel?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Már kisgyermek korban is kialakulhat. Hogy kinek hogy kell beadni az inzulint az egyén függő valamennyire. Természetesen az étrendre is kell figyelni. Természetesen változtat az életen, mivel erre oda kell figyleni hogy mikro kell beadni és mennyit, egy nap többször kell mérni a vércukor szintet, és nagyon oda kell figyelni az étkezésre is.
2013. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És egy 22 éves, vékony lánynál?
2013. jún. 20. 09:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott sem zárgató ki. Ez nem scak testsúly kérdése. Sok vékony ember cukorbeteg. Ha gyanakodsz rá menj el egy labor vizsgálatra és kiderül. Nincs olyan hogy kizárható bárkinél is. Viszgálat után lehet kizárni. Mik a tüneteid? Egyébként a cukorbetegségnek több tipusa van. nem csak az inulinos. Hanme van aki csak gyógyszert szed és diétázik. ha ezzel rendben van akkor nem kell szúrnia magát és jó eséllyel ez igy is marad, ha oda figyel az étkezésére.
2013. jún. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bármikor jelentkezhet, attól függően, hogy I.-es vagy II.-es. Inzulin beadása változó, én napi 4-en vagyok. Igazából mióta cukorbeteg vagyok egészségesebb vagyok, mivel kontrollvizsgálatokra járok, hamar kiszűrnek mindent, egészségesen étkezek, sportolok. Előtte kb. lekakáltam, akkor ettem, amikor már majd meghaltam a gyomorfájástól meg ilyenek...
2013. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És alkoholt ihatnak? Ha igen, mit lehet? Vodka?
2013. jún. 20. 12:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Rövidet nagyon nem, mivel az mindig máshogy hat, én már kerültem majdnem kómába miatta. Bor, sör (megfelelő inzulin, kaja mellett)
2013. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Valaki alapból így születik, valaki viszont csak 70 éves korára lesz cukorbeteg. Nincs átlag.

Az elején napi 2x kellett inzulint adnom, 2 év múlva 3x, 1 évre rá, már 4x. Azóta nem változott. A kezdetek óta eltelt 8 év. Nagyobb korban lehet vele kicsi gondod az elején, kisebb korban még nem érted, és megszokod. Én már együtt élek vele, engem nem zavar.

Egyáltalán nem KELL máshogy étkezned/élned. Csak javasolt :)

Én csak a szénhidrátot figyelem az ételeken, és ugyanúgy eszek cukros dolgokat, mint a "rendes" emberek.

Régen sok diabetikus fagyit gyártottak. Ma, talán 2 fajtát találsz Magyarországon (ezt nem úgy értem, hogy 2 helyen).

Ha sovány vagy, ha duci, akkor is lehetsz cukros. Nálam úgy vették észre, hogy egy hét alatt fogytam 6 kilót, és folyamatosan ittam, és jártam a wcre. Átfolyt rajtam minden..

Másoknál viszont pont ellenkezőleg történik. Valaki hízik. De a vízhiány és a sok vizelet az újjak 80%-ánál megtörténik.

2013. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!