Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalt nőktől szeretnék...

Tapasztalt nőktől szeretnék tanácsot kérni, hogy mit kérjek a vizsgálaton, hüvelyi UH-t? Citológiai rákszűrést? Kismedencei ultrahangot?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok és még sosem jártam nőgyógyásznál.5 éve van barátom, óvszerrel védekezünk. Most el szeretnék menni nőgyógyászhoz, tudom, hogy így is hatalmas hibát követtem el (remélem nem végzéteset) hogy eddig halogattam a dolgot. Ráadásul a következő tüneteket észlelem magamon: haspuffadás, petefészek kitapintható megnagyobbodása, korai teltségérzet, gyakori vizelés, székrekedés. Utána néztem a tüneteknek és petefészekrák késői stádiumú tüneteivel egyeznek ezek. Nagyon meg vagyok ijedve.

2013. jún. 22. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:

A rákszűrést megcsinálják, ha mondod, hogy még nem volt. A hüvelyi UH pontosabb, mint a kismedencei, hisz alig pár centire van a vizsgálófej a petefészkektől.

Hol tapintod a petefészkedet, a bal alhasban ?

2013. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elmondod a tüneteket, meg elmondod, hogy rákszűrés is kell. Tudják a dolgukat :)
2013. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A jobb és a bal oldalon is ki van emelkedve a petefészkem.
2013. jún. 22. 15:48
 4/10 anonim ***** válasza:
amiket irtsz tünet szeritnem nem rák, akár egy candida gomba is lehet. Na meg ezért nem kell ráguglizni mert akkor mindenki találna magán pár rák tipiusra tüneteket, a lakosság 80%-a tuti..... Menj el kérj sima vizsgálatot és hogy még sosem voltál, mondd el a panaszaidat. ezt a petefészek kitapinthatóságot honnan tudod hogy tényleg az??? A ddig pedig ne magyarázz be magadnak semmmit.
2013. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Okés, értem, akkor "sima" első vizsgálatot kérek plusz elmondom a tüneteimet.

Menstruáció után érdemes felkeresni a nőgyógyászt?

Gondoltam rá, hogy előbb sima háziorvoshoz menjek a puffadással, aki beutal hasi ultrahangra, de aztán utána néztem (persze neten) hogy a puffadás sok női baj velejárója is.

Igen, az internet ilyen szempontból nagyon káros, én is mindig próbálom magam "diagnosztizálni"...

2013. jún. 22. 15:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Candida lehet bőrtünet nélkül is? (lehet buta kérdés)
2013. jún. 22. 16:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ez daganat lenne, amit mind két oldalon kitapintasz akkor már rég nem ideírogatnál. Ha ilyen nagy méretűvé válik egy daganat addigra már beszűr mindent, nagyon nagy fájdalommal jár. Esetleg ciszta lehet. Valamint még a nőgyógyász is csak úgy tudja vizsgálni hasfalon a petefészket, ha a vizsgáló kéz ujja a hüvelyben van és megemeli kicsit a méhet , a másik kézzel pedig rányom a hasfara és mintegy szembe tapintva érzi a petefészkeket.

De ezt is csak vékony hasfalú nőknél.

Kíváncsi vagyok , hogy mi lesz, majd írd meg légszíves.

Minél előbb kérj időpontot a menzesz lezajlása .

2013. jún. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

után

/ ez lemaradt, és 1-es vagyok /

2013. jún. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jó, mindenképpen írok!

30-a környékén várom a menstruációm, július 10-e körül kérek időpontot, mert akkor kapok majd fizetést.

2013. jún. 23. 10:59
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy a bal lábszáramon van egy kis terület, ahol ilyen "térképszerűen" erek látszódnak. Fájó, húzó érzés szokott ott lenni.


Ezt milyen dokinak lehetne megmutatni? Sima házidokinak? Meg szeretném tudni, hogy ez jelent-e valamilyen egészségügyi gondot, hogy milyen fajta ér ez, visszér, hajszálér, stb.

Eléggé csúnya és nagyon zavar.

2013. jún. 23. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!