Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj ha 17évesen még mindig...

Baj ha 17évesen még mindig nagyon rendszertelenül jön meg a menszeszem?

Figyelt kérdés
17éves vok és mér kb 3éve van menszeszem,de eddig még mindign nem állt be rendszeresen.általában ugy 8nappal jön meg hamarabb,ez normális v vmi más ált a dolog hátterében?
2008. jún. 23. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez normális. Én 18 éves vagyok és 15 évesen jött meg először. Utána évente több hónap is kimaradt, 17 évesen jutottam el addig, hogy legalább minden hónapban megjött, persze a ciklus így sem volt egyenletes. Még mindig ez van. Én kérdeztem róla orvost, ő azt mondta, ha nagyon zavar, ír ki fogamzásgátlót, az helyreállítja a ciklust, de mivel nem élek rendszeres nemi életet, nem kértem, a hormontartalma miatt még problémákat okozhat később.
2008. jún. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Az első vérzéskor (menarche) az átlagéletkor 12,6 év körül van. Alsó határa - mely függ a genetikai adottságoktól, a kulturális és környezeti viszonyoktól - 10-11 éves kor körül van (egyes népcsoportoknál 9 évnél), míg a felső 15 évnél. Ha 16-17 éves korig nem jön meg, akkor szintén ajánlatos felkeresni a szakorvost. A havi ciklus ideje átlagosan 28 nap. A 21-35 nap közötti ciklusokat normálisnak tekintjük. Ha ennél rövidebb vagy hosszabb, keressük fel az orvost! Az egymást követő ciklusoknak nem kell egyforma hosszúaknak lenni, akár 4-5 napos eltolódás is lehet. A szabályos ciklusok beállása nem történik meg azonnal az első vérzést követően. Ennek ideje egyénenként változó, pár hónaptól több évig terjedhet. Mindenesetre, ha 16 éves korig nem áll be rendesen a ciklus, érdemes a nőgyógyászt felkeresni!!!


Dr.Bóday László

2008. jún. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
A "Doktor Úron" egyre több kérdésnél veszem észre a kifogásolható válaszokat. Én az első válaszolóval értek egyet, nem kell aggódnod, de ha nagyon zavar, nézesd meg. Baj biztosan nincs.
2008. jún. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kifogásólható?


Lehet! Viszont azt ne feledje rengeteg nőnek van ilyen, és hasonló problémája. A nőgyógyászok rengeteg vizsgálat során elé sok tapasztalatot szereznek, és ha fel kellene állítanom egy statisztikát akkor, valahogy így nézne ki a dolog: 16-17éves kor feletti rendszertelen vérzés, 80%-ban valamilyen probléma oka miatt áll fent.


Na persze az is igaz, hogy sok esetben nem súlyos és ritkán van következménye. De az ördög soha sem alszik...!


vizsgálatba nem fog belehalni, és legalább a lelke is megnyugszik. Az is lehet, hogy csak a stressz játéka a probléma okozólya, ami még mindíg a jobbik eset.


Dr.Bóday László

2008. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!