Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnék végre megszabadu...

Hogyan tudnék végre megszabadulni a fogamzásgátló utóhatásaitól? (Diane35/Cypromix)

Figyelt kérdés

Kb. 16 éves korombab írtak fel először Diane 35-öt, amit ugye fél évig lehetne szedni, de én 9 hónapig tömtem magamba, akkor is a mellékhatásként fellépő mániákus depresszió miatt hagytam abba. Ekkor kezdtem el szépen magamra szedni a kilókat (eredetileg 55 160 cm-hez voltam)...

Mivel az "kedves és lelkiismeretes" orvos ezt javasolta, később (18 évesen) újra elkezdtem szedni, és kisebb nagyobb megszakításokkal kb. egy évig, utána teljesen leálltam vele.

Most 21 éves vagyok, és...

...70kg, az Istennek se tudok leadni egy dekát se, hiába a torna és a normális étkezés. Bár már annak is örülök hogy ezt a súlyt valahogy tartom. (megjegyzem 12 évesen adtam le 15 kg-t 4 hónap alatt, és azt az 55 kg 4 évig gond nélkül tartottam is)

... a mániákus depresszióm egyre gyakrabban előjön, ilyenkor gyakran gondolkodom az öngyilkosságon. (amit utána abbahagyok, szerencsére)

... és végül az már csak a hab a tortán hogy a libidóm 5 éve nulla, és a hüvelygombám is gyakran kiújul (amíg nem szedtem sose volt).


Esetleg a ki járt már hasonló cipőben, annak mivel sikerült ebből az ördögi körből kikecmeregnie?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 25. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A ciklusod rendben van? Mert ha mindez a tabi számlájára írható, akkor számomra furcsa, ha azzal nincsen gond. Mert kb. annak kellene először elcsesződnie miatta.

Ha azzal is gond van, akkor endokrinológust javaslok.

2013. jún. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, az kifelejtettem, lehet azért mert az zavar a legkevésbé. Nincs rendben a ciklusom sem.

Tabletta előtt 30 napra jött meg, most 35-re vagy negyvenre jó esetben, de olyan is van hogy csak kéthavonta jön meg.


18 évesen már endokrinológusok írták fel a tablettát, erős a gyanúm hogy most is ez lenne a válasz. >.<

2013. jún. 25. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Keresd meg a büki füvesember boltját Bp-en. Ott adnak gyógynövény teát. Lehet lassabban hat, de hogy bajod nem lesz tőle az biztos.

Remélem annyit tanultál az esetből, hogy nem hiszel a nőgyógyászoknak és soha semmilyen fogamzásgátlót nem szedsz.

Addig igyál cickafark teát, ez nőgyógyászatilag jó. A súly leadására nincs ötletem, hiszen borulhatott a hormonod, minden, de az is lehet, hogy előbb utóbb szépen helyreáll az is a gyógyteák hatására. Egyébként csak halkan jegyzem meg, évek óta téma a fogamzásgátló tabletták okozta mellékhatások.

2013. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig mindenképpen orvosi segítséget igényel a dolog. Lehet próbálkozni gyógynövényekkel, de sokra jó eséllyel nem mész vele, ha szétcseszte a hormonháztartásod a tabletta.

Normális endokrinológust kell keresni, aki kideríti az okot, és azt kezeli.

2013. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

... és akkor ugye azt divat errefelé hangoztatni, hogy mennyire ártalmatlanok ezek a szerek, semmi káros hatásuk nincs. Sőt, már egyesek bőrgyógyászati problémákra is divatból ezt szedik. Csak arra nem gondol senki, hogy mekkora kockázat ezeknek a szedése. Van nekem is olyan ismerősöm, aki majdnem a teljes életét tönkretette a fogamzásgátlókkal. De persze ilyen nincs, ezeknek semmi káros mellékhatásuk nincs. Aha, látom.


Neked egyrészt azt tanácsolom, hogy akármennyire is valaki orvos, attól még nem muszáj minden h*lyeségét megfogadni. Főleg ami már okozott kárt, abba nem kéne utána még egyszer belefutni.

Másrészt meg a legbölcsebb, amit tehetsz, hogy felkeresel egy pszichológust. Ameddig pszichésen nem jössz egyenesbe, addig sem a testsúlyod, sem a libidód nem fog helyrejönni.

2013. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!


Nem BP-n lakok, gyógynövényekkel most kezdtem el próbálkozni, eddig a maté teát iszom "vidítónak", több-kevesebb sikerrel. Depresszió miatt régebben a háziorvos még írt fel nyugtatókat (Frontin), de azon kívül hogy lelassultam, más hatása egyáltalán nem volt.


Anno nekem is bőrgyógyászati probléma, pontosabban hirsutismus (fokozott szőrnövekedés) címszó alatt írták fel. Amikor harmadszorra, kivizsgálás után megkaptam, egy "későn kezdődő, enyhe CAH" betegséget állapítottak meg a szőrösödés okaként... bár a leletben normál értéktől való eltérés sehol sem volt.

Amikor az endokrinológusnak felsoroltam az eddigi mellélhatásokat, a válasza az volt hogy csak beképzelem, én meg "az orvos úgyis okosabb" címszó alatt hittem neki.

Utólag rájöttem hogy amit szőrösödésnek hittem, az az én dús, erős szálú birka göndör hajammal nézve teljesen normális,és az lenne a poén a mindenütt szőke piheszőröm lenne... mellesleg amikor a fogazásgátlót szedtem, tényleg piheszőröm volt, de a hajam is megritkult rendesen (na az az egy szerencsére azóta helyrejött :D)

2013. jún. 25. 20:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Sem a Diane 35 sem a Cypromix NEM fogamzásgátló! Mindkettő hormonális gyógyszer de nem fogamzásgátló, csak mellékhatásként jelentkezik a fogamzásgátló hatás.


A hormonrendszered már teljesen fel van borulva, ezért először azt kell rendbeszednie egy normális endokrinológusnak.

2013. jún. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!