Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddig normális ha nem áll be...

Meddig normális ha nem áll be rendesen a havim?

Figyelt kérdés
13 vagyok és már féléve van havim, de idegesitő, h sosem tudom mikorra várhatom, felszoktam jegyezni, h kb tudjam, de sosem jól számitom ki :(
2013. jún. 26. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb. 2-3 év alatt kell beállnia az elsőtől számítva. Ha esetleg előfordulna, hogy 2 menstruáció között több mint 6 hónap van, akkor érdemes orvoshoz menni.
2013. jún. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben vagy így.

17 éves koráig szokott beéllni a lányoknak nagyjából rendszeresre. Persze ez nem azt jelenti, hogy utána mindig napra pontosan fog jönni, de 1-2 nap eltéréssel azért elég pontos lesz.

Addig hónapokra is kimaradhat, majd újra jön.

2013. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

13 évesen még teljesen normális. Nekem is ekkor jött meg először. Nekem nagyon sokáig rendszertelen volt. 15 évesen emiatt nőgyógyászhoz is elmentünk, de ő azt mondta "majd helyrejön". Most 17 vagyok és túl vagyok egy petefészek műtéten. Megcsavarodott a petevezetőm s elzárta a petesejtek útját, így sajnos ki kellett venni a bal oldali. (Sajnos már csak 1 petefészkem van). Nem tudom hogy a sok rendszertelenség miatt alakult-e ki, vagy csak úgy, de ha 15 éves korodig nem áll be, mindenképpen fordulj orvoshoz. Az egészség ennél sokkal fontosabb! Addig meg ne idegeskedj, mert az nem tesz jót neki. Kívánom, hogy mielőbb beálljon!

Sok sikert! :)


Ja és azóta

2013. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

folyt:

Ja, és azóta is fogamzásgátlón élek. Én a betegség miatt szedem (nem a fogamzásgátló hatása miatt) ami szintén nem a legelőnyösebb. :(

2013. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!