Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem értem a menzit. Legyszi...

Nem értem a menzit. Legyszi segitenetek ?

Figyelt kérdés
Sziasztok!11 éves vagyok most jött meg elöször a menstruàciòm,de sajnos anyukàmtól nem merem megkérdezni.Remélem segítetek nekem.junius 1.én jött meg és nem tudom mikor kell megjönnie julius 1.én vagy pedig azt a 28napot kell hozzàszàmolni és igy junius 29.én??hogyan kell kiszàmolni?
2013. jún. 28. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Neked még sehogy.

A nagy átlag ez a 28 nap, de nincs "gyári beállítás" a nőkön. Főleg az elején.

Lehet, hogy előbb, lehet hogy később jön meg, kimaradhat egy-egy hónap, vagy egy hónapban kétszer jön meg.

Ezért érdemes vezetni a menstruációs naptárat, így látni fogod, ha már rendszeres a ciklusod, és akkor tudsz is már kalkulálni, hogy mikor várhatod legközelebb.

Pontosan nem lehet megmondani az első vérzés után, mikor várhatod. Van, akinek 24 napos a ciklusa, másnak meg 34.


Betét, tampon legyen otthon már előtte is! Ne 29-én rohanj le megvenni, mert húúúú, holnap megjön. Enni nem kér, elfér, és jobb, ha mindig van nálad a táskában is.


Pár hónap, és tudni fogod, mikor számíts rá, de napra pontosan akkor se lehet megmondani, legfeljebb annak, akinek a fogamzásgátló beállította napra pontosan. Ennek a szedésétől téged meg hosszú-hosszú évek választanak el.


+1 jótanács.

Vegyél görcsoldót és fájdalomcsillapítót is. Elsőre lehet, hogy nem fájt, meg lehet, hogy ötödszörre se fog, de ha igen, akkor jobb ha van mihez nyúlni.

2013. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első naptól számolod a következő menstruációig (tehát a következő menstruáció első napja már a következő ciklus része).


Így, ha holnap (június 29.) megjönne, akkor pont 28 napos lenne az első ciklusod.


DE!

A 28 napos ciklus CSAK az ún. tankönyvi ciklus!

Egyáltalán nem követelmény, hogy neked is annyi legyen!


Majd ha beáll a ciklusod (ami évekig is eltarthat), az azt fogja jelenteni, hogy 21 és 36 nap között átlagosan mindig X napra menstruálsz majd.


Ez lehet 21, 26, 32... bármi, ami 21 és 36 között van.

Ha ettől eltér, az hosszú távon nem jó.


De az első néhány évben még teljesen természetes az is, ha össze-vissza menstruálsz.


Annyit kell tenned csak, hogy mindig feljegyzed, hogy hány napra jön meg, ebből átlagot vonsz, és ebből következtethetsz, ez segít majd abban, hogy legközelebb mikorra várhatod.

2013. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Amikor megjön, az az első nap, és onnantól kell a 28 napot számolni. Tehát a TE esetedben 29-én kéne megjönnie. Elvileg.


De ez csak tájékoztató érték, jöhet pár nappal korábban vagy jó pár nappal később is, mert még nem biztos, hogy beáll rendszeresre. Ha nem lesz még rendszeres, az nem baj, ilyen korban még normális. Ezért betétet mindig vigyél magaddal. Vezess naptárat, okos telefonra is van ilyen alkalmazás, és akkor nemsokára látni fogod, hogy nálad körülbelül hány napra kell számítani. Ez lehet 21-40 nap is még a felnőtt nők esetében is. Mindegy hány nap lesz a ciklus, az első napja mindig az lesz amikor megjön. (Rövid ciklus esetén egy hónapban többször is megjöhet valakinek, ez ne zavarjon meg.)

2013. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Piri22 válasza:
Igazából mindkettő lehet, mivel fiatal vagy és ez az első az is lehet h kövileg meg se fog jönni csak késve, ne aggódj még ezen:) majd idővel beáll és rendszeres lesz, de még nem biztos.
2013. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy ciklus 21 és 35 nap között lehet, de Neked még akár hónapok is kimaradhatnak. Még nem tudod kiszámolni, hogy mikor jön meg a következő menstruációd, mert akár évekbe is telhet mire beáll.
2013. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:)szép napot
2013. jún. 28. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:

te még ne számold sehogy. Annyit tehetsz, hogy ha már a ciklus 21.napjára érsz, készülhetsz, hogy akármikor megjöhet. De lehet hogy csak 2 hónap múlva vagy akár az előző vérzés után 25 nappal. Az első pár évben akármi lehetséges.

Lehet, hogy egyik hónapban 5 napos és semmit nem érzel,a másikban viszont 8 napig is tarthat és már a falat tudnád kaparni a görcstől. Szóval akár minden ciklus is más és más lehet!


Személy szerint nekem a második havim 29 nap múlva jött meg, vagyis 28 napos volt a ciklus! A következő ciklusok 25,36,30,19,stb. hosszú volt (külön füzetben vezetem). És maga a vérzés is változó.


Ha viszont kimaradna egy, ne aggódj, két vérzés között max 6 hónap telhet el, ha mégsem jönne meg utána, orvoshoz kell menni.

2013. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!