Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használhatok éjjelre tampont?

Használhatok éjjelre tampont?

Figyelt kérdés

Ma valahogy különösen ingerlékeny vagyok, és az a r*hadt betét sose ragad, és mindig felhúzom magam.. ma nem szeretném.


14/L


2009. okt. 17. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon ritkán előfordult. Pár alkalomtól nem lesz bajod, főleg ha éjjel fel szoktál kelni pisilni mert akkor nem 7-8 órát lesz bent.
2009. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor beállítok egy ébresztőt éjjel 3ra.. Köszi a választ :)
2009. okt. 17. 21:18
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
persze nyugodtan.semmi bajod nem lesz és még kényelmesebb is.
2009. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
használatsz ha annyi jön hogy kitart az az 1 reggelig.
2009. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
bene állíts ébresztőórát hajnali 3ra, te megvesztél?????? mi a reteknek? úristen, ez a sok gyepes ember....nyugodtan végigalhatod benne az éjszakát, az égvilágon semmi bajod nemlesz tőle, főleg ha most eccer használsz tampont.-.....
2009. okt. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem szabad több órán keresztül fennhagyni a menstruációs vérrel átitatott tampont, mert az esetleg "melegágya" lehet a baktériumoknak és könnyen vezethet a súlyos toxikus sokk-szindróma kialakulásához is!
2009. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Túléltem. Éjjel 1x-i cserével :)
2009. okt. 18. 14:47
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

Nem az a kérdés,hogy túl éled-e!? Hanem az,hogy melyiket választod! A divatot vagy az egészséget?

Ugye még nem hallottál arról,hogy a tamponba kifolyó menstruációs folyadék ideális táptalaja a baktériumoknak és a gombáknak?

(Ennek megakadályozására 20 percenként kellene a tampont cserélni!).

A hüvelybe felvezetett tampon alig néhány centiméterre, esetleg még közelebb van a méhszájhoz, amin át akadálytalanul vándorolhatnak be a baktériumok, vírusok a méhüreg felé. Ez akár meddőséghez is vezethet.

2009. okt. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem "divatból" használok tampont, hanem mert ez a r*hadt betét alig ragad a bugyimhoz, félek, hogy átázok, érzem a szagokat, és egyszerűen nekem kényelmetlen!

Különben ha betétet használok, véletlenül nem ülök több órán keresztül a saját véremben? Az sem egészségesebb.


Hagy ÉN döntsem el, hogy mit használok.

Te meg ücsörögj csak a véredben...

2009. okt. 18. 18:30
 10/12 anonim ***** válasza:

istenem, én 10 éve használok tampont, és nemfogjátok elhinni, de sohasem volt még semmilyen hüvelyi fertőzésem. sem gyulladásom. na ehhez szóljatok hozzá.....

a betéteseknek pedig üzenem...hogy arról hallottatok e már, hogy a saját, bepállott véretekben való ücsörgés, a nagy melegben (mert ugye ott bent melegvan, egyrészt a betét miatt, másrészt meg a ruházat miatt), hogy az milyen következményekkel jár? hogy a baktériumok a melegben, pállott vérben, hogyan is viselkednek????? na ennek olvassatok utána kicsit.

a tampont pedig baromira felesleges éjszaka kicserélni, ezért felkelni...

2009. okt. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!