Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tolódhat e a menstruáció...

Tolódhat e a menstruáció váltakozása és a peteérés időpontja, ha nekem az átlagos 5 napos menstruáció helyett évek óta 8 napig tart a menzeszem?

Figyelt kérdés
Egy általános menstruáció 28 naponként váltakozik, és 5 nap az időtartama. Viszont nekem már évek óta minden menstruációm 8 napos. Megszeretném kérdezni, hogy ebből kifolyólag azzal a +3 nappal, ami fennmarad lehetséges, hogy tolódik a peteérés időpontja, tehát 14. nap helyett 17. napon lenne a peteérésem... És még tolódik e a 28 napos ciklus 31 naposra? Nekem még egyszer sem jött meg rá 28 napra a menstruációm, szóval ezért lennék kíváncsi.

2013. júl. 9. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Honnan számolod a 28 napot? Mert a mensi első napja a ciklusod elsö napja! Egyáltalán nem kötelező 5 naposnak kell lennie sok nőnek 3 nap pl nekem is! Vérzése online naptárban és akkor automatikusan írja hány napos volt a ciklusod!
2013. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A vérzés nem feltétlenül 5 napos, ez tök egyéni. Vkinek 3, vkinek 8.

A ciklus hossza is változó. A 28 csak egy átlag, vkinek 21, vkinek meg 35 napos.

Egyikkel sincsen gond.

Az ovuláció meg ált. a következő vérzés előtt 14 nappal van.

2013. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyéni, hogy kinek hány napos a vérzése, nekem is 7-8 napig tart. Az ovuláció időpontját nem a vérzés hossza határozza meg. A lényeg az, hogy a két menstruáció között eltelt idő között nagyjából a közepén. A két menzesz közötti időt meg úgy számoljuk, hogy menstruáció első napjától a következő menstruáció első napja között hány nap telik el. Ha a két vérzés között 30 nap telik el akkor a 15. vagy 16. nap tájékán van az ovuláció normális esetben.

35 napos ciklus még normális, ez fölött érdemes nőgyógyászhoz menni vele.

2013. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!