Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy meddő leszek?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy a sok éves fogamzásgátló szedése miatt, majd 1-2 éven belül nem fogok tudni teherbe esni. Mennyi esély van erre,ha tovább szedem a gyógyszert?

Körülbelül 3-4 éve szedem a fogamzásgátlót. 1 éven belül szeretnénk összeköltözni a párommal és gyereket szeretnénk.

Fiatal vagyok még, pár évvel ezelőtt betegség miatt írták fel a gyógyszert. Aktív szexuális élet mellett, az orvos azt javasolta,hogy ne hagyjam abba a szedést.

A gyógyszer neve dienille. Bár nem tudom hogy erősnek számít-e vagy sem.


2013. júl. 10. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlótól nem leszel meddő!


Az abbahagyást követően lehet, hogy nem azonnal áll helyre a ciklusod, ehhez általában 3-6 hónapra van szükség, de ez sem törvényszerű. (nekem például, amikor abbahagytam, akkor azonnal visszaállt)

A meddőségi tévhit abból adódik, hogy sokan rendszertelen, fájdalmas, túl nagy mennyiségű menstruációra, amit általában szervi vagy hormonális betegség okoz, elkezdik szedni a tablettát, ami elfedi ugyan a tüneteket, de a betegséget nem gyógyítja meg. Ezért az abbahagyást követően az eredeti probléma újra visszatér, sokszor súlyosabb formában, mint a tabletta szedése előtt.

Tehát problémát nem a fogamzásgátló okozhat, hanem a te esetedben is az évek óta kezeletlen betegség, amire a "zseni" orvosod felírta a gyógyszert.

2013. júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy abbahagynám!
2013. júl. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!