Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felírja az orvos így a fogamzá...

Felírja az orvos így a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Engem nem érdekel fogamzásgátló funkciója.A menstruációmat szereném kényelmesebbé tenni.10 éve menstruálok szóval ez már nem igazán fog változni.Az első 2-3 napon 4 cseppes tamponnal+ betéttel húzom cirka 2 órán át.Suliba is rettenetes volt,de most,hogy dolgozok még rosszabb.Felírja vagy maradjak az "ezzel szeretnék védekezni" sztorinál?

Említettem már neki rákszűrések alkalmából,de normálisnak mondható a menstruációm és magától nem ajánlott tablettát.



2013. júl. 11. 13:51
1 2
 1/17 gömbicica ***** válasza:

szia. 10 éve jött meg a havid, ezek szerint még igen csak fiatal vagy. Gondolod, hogy hasznodra válna (csupán kényelmi szempontból) a tabletta szedése.

Be nem szedném, még ha ütnének se. Főleg, hogy nem kell a gátló funkció. Telenyomni magad hormonokkal csak azért, mert?????

Gondold át ezt még egyszer mielőtt feliratod!!!!!

Aztán ha egyszer valóban szedni szeretnéd, vagy szedés után családot szeretnél, vakarhatod a fejed.

De Tied a döntés joga! Látod az orvos sem ajánlotta!!! Pedig ez ritka!!!!

2013. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

24 vagyok és komolyan gyakran féltékeny vagyok azokra a nőkre akiknek valamilyen oknál fogva csak 3-4 havonta jön meg:/


Azt hiszem,ez a vége a türelmemnek és a tűrőképességemnek a mensimmel kapcsolatban.

2013. júl. 11. 14:17
 3/17 anonim ***** válasza:

Csinált ultrahangot? Mivel azt írod, hogy rendszeresen jársz orvoshoz, gondolom igen, ahogy vérvételre is gondolom elküldött. Ha problémád lenne, akkor ezekből látta volna, mivel az erős vérzés legnagyobb részt valamilyen nőgyógyászati probléma miatt van. Te gondolom az esetek azon kis részébe tartozol, akinek genetikai alapon erős a vérzése.

Nagy szívás, el sem tudom képzelni, hogy mekkora, szerencsére nekem csak nagyon erős görcseim vannak, de ha elkezdesz most tablettát szedni, valószínű, hogy erősödni fognak a tűnetek, miután abbahagyod.

Fogamzásgátlón kívül más gyógyszerek is vannak, még cseppek is, amik csökkentik a méhösszehúzódás gyakoriságát, ezáltal a távozó mennyiséget is.

2013. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne irigyeld azokat a nőket, akik csak 3-4 havonta véreznek, mert ott lehet, hogy még nagyobb baj van, mint nálad.

Ahogy az írásodat olvasom, nálad is csak nyakon felül lehet probléma, nőgyógyászati úton aligha.

Ha az orvos nem ajánlotta a foggátlót, akkor valószínűleg ki sem fogja írni neked. Ez van.

2013. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem betegség okozza,nekem a vérzés a legnagyobb gond,görcsök nincsenek vagyis csak olyanok,hogy éppen csak érzem a hasam.Ergam cseppre gondolsz?Még nem próbáltuk,mert amikor teljes kivizsgálás volt még serdülőnek számítottam,nekik meg nem ajánlott az orvosom szerint.Ez a része annyiba maradt,hogy normálisan működök.
2013. júl. 11. 15:08
 6/17 A kérdező kommentje:
Vérzésre nem ajánlotta fel magától, fogamzásgátlási célra biztos felírná.Azt mondogatta már,mint alternatíva,de az óvszer mindig megfelelt.Már arra is gondoltam,hogy pont ezért nem ajánlotta fel később se a tablettát,mert fogamzásgátlási céllal nem akartam szedni.Majd ha legközelebb megyek kiderül.
2013. júl. 11. 15:57
 7/17 anonim ***** válasza:
A vérnyomásoddal nincs baj? Nekem rengeteg vér jött 13 évesen, és mint kiderült, magas volt a vérnyomásom ( ilyesmi értékek voltak: 160/90,170/100, de 180/110!! is volt). Akkor be lett állitva, 3 éve szedek rá gyógyszert és igy már elég elfogadható a mennyisége.
2013. júl. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Vérnyomásom inkább alacsony,reggeli kávé után,tempós 3.emeleti vizsgáló jelenti a normálisnál picit magasabb értéket.Vitaminhiányom sincs,túlsúlyos se vagyok/voltam(170/56-60).Rendszeres mozgás bajos mostanság,de régebben heti 3 szor 2 órás edzéseim voltak.Sok mindent néztek,korán kezdték a kivizsgálást,már a legelejétől pontos volt a menstruációm és anyunak feltűnt,hogy pusztítom a betéteket, reggel tocsogó betéttel és véres lepedődvel, takaróval ébredek.14-15 éves koromig gyakori vendég voltam a kórházban,anyu minden vackot kisírt amit lehetett.
2013. júl. 11. 18:56
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Jártál már endikriológián?

Sok minden bele tartozik ebbe, beleértve a petefézek müködési és menstruációs zavarokat is.. és ugye a sok vér lehet menstruációs zavar is. Én a helyedbe nem nyugodnák bele, és még elmennék ide is.

2013. júl. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, elirtam, az endokrinológia*.
2013. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!