Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyenge már a fogamzásgátló...

Gyenge már a fogamzásgátló tabletta? Mit tegyek? Szüneteltetés vagy másik tabletta? Veletek előfordult már?

Figyelt kérdés
Symiciát szedek lassan 3 éve.Eddig nem volt gond. A múlt hónaptól kezdődött,hogy hogy héttel korábban már vérzés,barnás folyás jelentkezett,ami kitartott egészen a megvonásos vérzés rendes napjáig,aznap pedig rendesen megjött.A mostani hónapban ugyanez van. Még 7 szem van a tablettából,de már vérzek. Orvosom azt mondta váltsak, megkérdeztem más orvost is ő szünetet javasolt. A Rezia tablettát ajánlották,de nekem nem tetszik a szedési módja,megváltoztatná a megvonásos vérzésem napjait. A hatóanyag pedig megegyezik a mostanival,ezért nem értem miért lenne jobb. Mi a jobb megoldás?
2013. júl. 12. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Olyan nincs, hogy a fogamzásgáltó gyenge lesz, ha rendesen szeded, akkor akár húsz éve múlva is ugyanúgy hat.


2. A problémáidnak inkább más oka lehet, pl, valamelyik hormonra rosszul reagál a szervezeted.


3. Ha az orvosod váltást javasol, akkor miért nem hallgatsz rá? Ha itt valaki azt mondja, hogy szedj valami mást, akkor inkább egy ismeretetlenre hallgatnál,aki interneten mond valamit, mint egy szakemberre?


4. Attól, hogy két gyógyszerben ugyanaz a hatóanyag, még nem ugyanaz a kettö. Ez olyan, mint az ételeknél, ugyanabból a 3-4 alapanyagból több tucatnyi kaját lehet készíteni.


5. Ha másk tablettára váltasz, akkor is be lehet a vérzés idejét állítani, de ettöl függetlenül szerintem fontosabb, hogy ne legyen bajod, mint az, higy a vérzésed rendszere ne változzon.

2013. júl. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ugyanez volt a Symiciával.

Én múlt hónapban szedtem be az utolsót és utána helyette másikat.

Nekem se volt a Symiciával több évig gond, aztán az aktuális idő előtt megduzzadtak a mirigyek a cicimben, fájtak, és pecsételő vérzésem volt, ami tartott 1-2 napig, majd semmi és amikor meg kellett akkor megjött. és azelőtt meg ilyen nem volt.

Ezért én elmentem orvoshoz és írtak fel másikat. Most nemrég szedem az újat, majd kiderült, mi lesz a tapasztalat.

2013. júl. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Neked mit írt fel helyette?

Két dokinál is jártam, eltérő véleményeket kaptam,ezért vagyok összezavarodva kicsit.

2013. júl. 12. 08:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Velgynt kaptam helyette.

Viszont amit én gondolok az az, hogy nem a gyógyszer miatt volt, hanem szerintem a szervezetemben a gyógyszertől függetlenül történhetett változás.

Ugyanis akkor írattam másik gyógyszert, mikor még az előzőből volt és az utolsó havi Symiciánál viszont semmi gond nem volt. De mindegy, elkezdtem az újat. És majd kiderül.

Igazából van más gondom is, pont ma megyek újra orvoshoz és lehet hogy pont az miatt történtek az utóbbi hónapokban a gondok és tényleg semmi köze a gyógyszerhez. Majd kiderül.

2013. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat:9 Remélem nem derül ki semmi komolyabb nálad:)
2013. júl. 12. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!