Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tamponfelhelyezés,...

Első tamponfelhelyezés, menstruációs problémák?

Figyelt kérdés
Szűz tinédzser lány vagyok és a menzeszem olyan 2-3 napot vesz igénybe, néha négy, de a negyedik napon már csak barna, és ugye ez elég rövid, és sosem sok a vér. Mármint 3-4 éve menstruálok, és soha nem jött még sok (talán egyszer), az első napon mindig csak a figyelmeztető kis folyások, második napon normálisan kevés, és a harmadikon is, míg lassan eláll. Barátnőim mind mesélik, hogy milyen sok van nekik, és látom, hogy napközben mennyit cserélnek, én meg csak este szoktam néha átázni de azok is ilyen foltok, nem vészes, és gondoltam nem túl normális ez a folyamatom. Emberek mondták, hogy akkor jobban be fog állni miután már elvesztettem a szüzességem, de nem tudom. Egyszer volt olyan viszont, hogy azt hittem vége (és utána soha nem történ olyan, hogy volt még) és hirtelen annyi vér jött, mint még soha. De ez csak egyszer történt. Aztán nem rég ki akartam próbálni a tampont, de eléggé fájt, úgyhogy későbbre halasztottam, most megpróbáltam újra és ahogy próbálom felhelyezni nem tudom, mert fáj (nem olyan vészesen, de érzékeny vagyok ezekre, kicsit bele is szédültem.) Ez lehet azért van, mert kevés vér jön belőlem általánosságban, és kevésbé akar felcsúszni, meg keskeny is a bemenetem, mivel szűz vagyok és még nem is maszturbáltam. De én tényleg ki akarom próbálni a tampont, hogyan segíthetek magamon, és a problémán? Forduljak nőgyógyászhoz? Köszönöm a válaszokat előre is!

2013. júl. 21. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kevés a menstruációd, akkor lehet, hogy jobb lenne nem használnod tampont, épp a nehéz felhelyezés miatt. De ha mindenképp szeretnél (meg pl. úszáskor tényleg nagyon praktikus), akkor van tamponhoz való síkosító, azt próbáld ki.
2013. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy ebből bármi baj lehet, hogy ennyire kevés a vér. Nekem is van amikor kevesebb, van amikor rengeteg. A tampont nem ajánlom, egyrészt, mert még szűz vagy. Ilyenkor nem elég tág a hüvely, ezért fájhat, ha megpróbálod berakni a tampont. Ha nagyon szeretnél használni, kérj tanácsot az anyukádtól, vagy menj el egy nőgyógyászhoz. Veszíteni nem veszíthetsz vele. :)
2013. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!