Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sok biciklizéstől megjöhet 2...

Sok biciklizéstől megjöhet 2 héttel előbb a menstruációm?

Figyelt kérdés

Nem szoktam biciklizni,sőt mozogni is ritkán. Egyébként rendszeresen szokott megjönni,nem késik és nem is jön meg előbb,max 2-3 nappal. Viszont az elmúlt pár napban elég sokat bicóztam. Érzem is,h a combomat is kicsinálta a nyereg. És vérzek... Ez normális? Ez csak ilyen kicsi vérzés,ami elmúlik holnapra,vagy akkor most meglesz,és mostantól kezdjem számolni az újabb 28napot?

20/L


2013. júl. 21. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább ovulációs vérzés lesz. Előfordulhat több ciklusban is ilyen középidős vérzés peteéréskor. 1-2 napig tar. Szerintem ez most ilyen vérzés.
2013. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A menzesz "megjövetelét" hormonok szabályozzák biciklizés,sport nem. Ahogy már írták lehet viszont ovulációs vérzés.
2013. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megjöhet. Én is nagyon megerőltettem magam, 2 héttel hamarabb jött meg, nagyon erős volt. Elmentem nőgyógyászhoz, mert azt hittem, van valami bajom, de kiderült, hogy azért, mert megerőltettem magam.
2013. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezzel csak egy probléma van. A menstruációs ciklust hormonok szabályozzák és ha a hormonműködés rendben van,2 héttel előbb nem lehet menzesze valakinek megerőltetéstől,egyszerűen azért,mert a méhnyálkahártya még nem vastagszik meg annyira,h "megjöjjön" a menzesz.

A hormonokat pedig nem nagyon érdekli,h egyszer egy kicsit többet mozogtál. Más a versenysport,ahol a hormonműködést befolyásolja a sporttal járó állandó életmódbeli változások(táplálkozás,rendszeres nagyfokú fizikai igénybevétel,esetleg étrend kiegészítők),amik miatt a szervezet az izmok működtetésére fordítja az energia nagy részét és az élethez kevésbé szükséges területeket"hanyagolja el". De ez sem úgy történik,h valaki elkezd ma sportolni és holnap már gondjai lesznek menzesszel.

2013. júl. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként elég erős a vérzés,nem tudom,ez jelent-e valamit. Ha ez ovulációs vérzés,akkor ugyanúgy meg fog jönni 2 héttel később is,vagy innentől kezdjem számítani a 28 napot? És ez a vérzés csak 2-3napig tart,ugye? Nagy a hőség,szeretnék strandra menni,és jó lenne tudni,mikorra tervezzem...
2013. júl. 22. 14:57
 6/6 anonim válasza:
Nekem 1 héttel előbb jött meg, és 80km-t kerékpároztam, illetve 10 km-t gyalogoltam.. szerintem van ilyen összefüggés.
2016. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!