Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat?

Első nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
Már voltam nőgyógyásznál, felfeküdtem, de nem hagytam, hogy "megvizsgáljon". Ti hogy küzdöttétek le a félelmet? Milyennek éltétek meg az első vizsgálatot?
2013. júl. 22. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem hagytad, akkor minek mentél el?:D

Nyilván kellemetlen, szerintem senki se szeet egy vaidegennek beterpeszteni....De hát istenem. 2 perc az egész, még csak nem is fáj. Szerintem egy fogászati vizsgálat ezerszer rosszabb.

2013. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ő pont olyan orvos mint pl. egy belgyógyász, és Te nem egy szép lány vagy számára, hanem egy beteg akit neki meg kell gyógyítani. De csak úgy tud meggyógyítani, ha megvizsgál.
2013. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem marhára fájt. De hát ez van, inkább az az öt perc, mintsem egy hétig feküdjek mensi időben görcsök közepette, mint eddig.
2013. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez valóban nem kellemes.

Mindenképpen női orvost keress első alkalomra, azért az sokkal elviselhetőbb.

2013. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! amúgy nem férfihez, hanem nőhöz mentem.
2013. júl. 22. 16:15
 6/7 anonim válasza:

Szerintem nem az a fontos, hogy nő-e vagy férfi az illető, hanem hogy a vizsgálat előtt az a pár perc beszélgetés alatt szimpatikussá váljon az illető. Ha már alapból siet, vagy nem elég kedves, akkor nyilván nem szívesen ülsz be a székbe.

Én első alkalommal is (és azóta is mindig) férfi dokihoz mentem, aki szerencsére rögtön szimpatikus volt. Nyilván nem mint férfi, hanem mint ember.

Persze zavarban voltam, hogy jaj nézi, látja, "turkál". :D De ez ilyen. Amikor már elkezdte a félelem is elszállt.

Szerintem legközelebb csak hagyd hogy csinálja, amit csinálnia kell. Ne görcsölj rá, ne agyalj előtte ezen. Miután kijössz a rendelőből (ha nem "hentes" az orvosod) egyáltalán nem lesz kellemetlen élmény.

20/L :)

2013. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nőhöz menj először, hiszen ő "kollega" is, aki nyilván szintén megy nőgyógyászhoz és akkor személyesen érzi át a kiszolgáltatottságot.

Muszáj túlesned a vizsgálaton, ezt nem lehet elkerülni semmiképpen sem, legkésőbb a szülésnél, igaz?

2013. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!