Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Chlamydia gyanú. Ez volt írva...

Chlamydia gyanú. Ez volt írva egy nőgyógyászati papírra. Párkapcsolatban élek már egy éve. Más férfivel nem voltam, akkor ez hogy lehetséges? A páromra ártalmas lehet? Antibiotikumot kaptam 10szemeset és vissza kell mennem utánna a nőgyógyászomhoz.

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A párod lehetett előtted mással. A Chlamydia teljesen tünetmentes is lehet, főleg férfiaknál. Lehet, hogy összeszedte az előző párjától.
2013. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az előző párjától? és egy évig mióta velem volt észre se vette? A másik lehetőség hogy más lánnyal volt.

Ezekszerint máshogy nem is lehetséges, hogy elkaptam csak nemi úton lehet elkapni?!

2013. júl. 24. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Mondom, hogy évekig tünetmentes lehet, főleg férfiaknál. Ki kell vizsgálni őt is.

[link]

2013. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt még meggyanusítanáda barátodat: becslések szerint a 30 év alatti magyar lakosság 10%-a chlamydia fertőzött, de mivel mind férfiakban, mind nőkben évekig "néma" maradhat (alig, vagy csa nagyon jellegtelen tüneteket okozva) így sokszor már csak akkor veszik észre, amikor pl. valaki évekig sikertelenül próbál meg teherbe esni. Csak direkt nyálkahártyakontaktus útján (szex, beleértve az orálisat is; szülés) terjed és a párodat iski kell vizsgálják. - Egy gyógyszerész
2013. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy van,ahogy írták. Nem kell tünetesnek lennie valakinek,ahhoz,h fertőzött legyen és tovább adja a fertőzést. A chlamydia STD betegség,ami sexuális úton terjed,de h ki és mióta hordozza nem lehet tudni.
2013. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

ÉS akkor míg vissza nem megyek a nőgyógyászomhoz az antibiotikum kura után és az eredményt kivárva... addig nem is lehetek együtt a párommal? És neki, ha jól olvastam az interneten urológiai vizsgálatra kéne mennie?

2013. júl. 24. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Akár. A bőrgyógyászati is jó. Én ott dolgozom és az a jó benne,h oda mindkét fél mehet és párhuzamosan lehet kezelni. De ha Te már voltál nőgyógyásznál mindegy hova megy,de minél előbb,mert kezelni kell őt is!
2013. júl. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!