Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim herpesszel lehet a...

Intim herpesszel lehet a Balatonban fürdeni, illetve csókkal átadható?

Figyelt kérdés
Elmúlóban van a herpeszem, és a nőgyógyászom semmiről nem világosított fel. Első sorban olyanok válaszát várom, akiknek ugyanilyen betegségük van, vagy ismerik ezt. Olvastam interneten, de mindenhol mást és mást mondanak róla. Kérem segítsetek, fontos lenne. Előre is köszi :)

2013. júl. 26. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Átadni át lehet, hiszen vírus. A fürdést nem tudom, de ha sebes, szerintem nem ajánlott fürödni.
2013. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem sebes, már szinte nem is látszik. Ha megkérdezhetem, te honnan ismered a betegséget?
2013. júl. 26. 22:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam az interneten, hogy ez csak akkor fertőz, ha a hólyagok kipukkadnak és a bennük lévő genny, valahova máshova jut, tehát a hólyagokban lévő genny fertőz, ezálltal nem tudom elképzelni, hogy a csókkal hogyan lehet elkapni... A számon nincs herpesz, csak ott lent.
2013. júl. 26. 22:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezen herpeszvírusnak két fajtája van, a HSV1 és a HSV2. Az egyik az ajakherpesz, a másik a nemi szerven megjelenő. Kellemetlen, de jó immunrendszerrel nem vészes, évente párszor jöhet elő. Sajnos életed végéig benned lesz, idegdúcokban bújik meg. Ha aktív, akkor ne erőltesd a szexet. Vannak rá kenőcsök, azokat nem ismerem, de ha a gugliba a HSV-2 beírod, sok plusz infót olvashatsz...
2013. júl. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy szexelni nem lehet, a többire voltam kíváncsi, hiszen a kérdés is ez volt :) . Csókkal elvileg nem terjed, mert a hólyagpkban lévő genny, ami fertőz.
2013. júl. 27. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Csókkal nem hinném, hogy terjedne, a HSV1 természetesen terjedhet...
2013. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is erre tippeltem :)
2013. júl. 27. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!