Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikumtól hüvelygomba!...

Antibiotikumtól hüvelygomba! Mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Antibiotikumot kell szednem, ez még csak a 3. nap (összesen 7 napig kell szednem) és már tegnap iszonyatosan viszketett és éget a puncim. Gondolom hüvelygombám van. Kenjem Canestennel? Vagy mit csináljak vele? A gyógyszert tovább kéne szednem, mert amire kaptam az is nagyon kellemetlen tüneteket okozott, szeretném ha az végre elmúlni, de így meg a gombától szenvedek.


2013. júl. 28. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél Pevaryl,v. Canesten kúpot is. A krém ,amit kívülre kensz nem elég.
2013. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikumot tilos előbb abbahagyni, mindenképp szedd be. Kenegetheted magad Canestennel, de még jobb lenne, ha használnád a hüvelytablettáját is. Az vedd, amiben 3 db kúp van.

Ha nem múlik el, akkor sajna lesz egy utad a nődokihoz is, mert akkor nem azt a fajtáját kaptad el, amire jó a Canesten.

2013. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

ne kenegesd canestennel, hanem menj szépen el a nőgyógyászat ügyeletre és vizsgáltasd meg magad...majd a doki felír valamit


nem mellesleg nem az antibiotikumtól van hüvelygombád, nyilván eddig is megvolt a fertőzés, csak eddig nem okozott tüneteket

2013. júl. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Okés, köszi!


Csütörtökön megyek vissza a fül-orr-gégészetre kontrollr, ahol az antibiotikumot kaptam, akkor aznap elmegyek a nődokihoz is. Addig marad a canesten, és veszek hüvelytablettát is. Előbb nem fogok tudni eljutni dokihoz, mert dolgoznom kell, de remélem addig a krém és hüvelytabletta kombóval kihúzom. Köszönöm a segítséget!

2013. júl. 28. 14:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Antibiotikumtól nekem is mindig ez volt, jó rá a Canestein és minden nap egyél meg egy natur Actíviát is, vagy bármilyen más probiotikkus joghurtot, kefirt.
2013. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma is el tudnál menni nőgyógyászati ügyeletre...ha viszont elkezded a canestent, akkor gyakorlatilag értelmetlen csütörtökön orvoshoz menned, mert szépen elmaszkolod vele a tüneteidet...


ha már mindenképpen vény nélküli szart akarsz használni, akkor inkább betadin kúp, de legyél vele tisztában, hogy utána kell egy hüvelyflóra visszaállító kúra

2013. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Canestent próbáld meg. Nekem segített.
2013. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves 3,! Az antibiotikum kúrákkal az a baj,h a hüvely normál flórájában élő baktériumokat is elpusztítja,amitől a gombák(amik szintén ott vannak norm.esetben is,csak"kisebb számban)elszaporodnak. Ezért alakul ki a gombás folyás. Ezt viszont nőgyógyász nélkül is meg lehet oldani. Először antimycotikus kezeléssel(pl.Canesten), és az a legjobb,ha utána valamilyen tejsav tartalmú készítménnyel(pl.Génia),ami visszaállítja normális baktériumflórát.
2013. aug. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja! És ez nem ügyeleti probléma!!
2013. aug. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, eltűntem közben. Köszönöm szépen a válaszokat!


Végül kihúztam szerdáig, akkor voltam nődokinál, addig Canestennel kezeltem magam. A doki meg írt fel gyógyszert, ami jó ilyen gombás fertőzésre, candidára. Egyébként jól vagyok, semmi bajom most már, bár még jövőhéten be kell vennem egy szemet a gyógyszerből, de a tüneteket már nem érzem.


Köszi!

2013. aug. 4. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!