Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fibroadenoma, avagy visszamenj...

Fibroadenoma, avagy visszamenjek az orvoshoz?

Figyelt kérdés

UH-val találtak egy csomót a mellemben, az ultrahangos elküldött aspirációs citológiára. Elmentem dokihoz (elég nagy szaktekintély a szakmában), megvizsgálta, megnézte a leletet, és azt mondta, ez tutira fibroadenoma, nem kell megszúrni. Merthogy azzal megbolygatnánk a mirigyeket, és á, inkább ne.

Biztosan érti a dolgát, és némiképp megnyugodtam, de nem teljesen. Én jobban örülnék ha a kezemben lenne egy citológiai lelet, hogy ez 100% fibroadenoma.



2013. aug. 1. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jobban örülnél neki, akkor menj el citológiai vizsgálatra.
2013. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az orvos azt mondta, akkor nem kell aggódnod. Nyilván látszana az UH-n is, ha rosszindulatú lenne. Nekem évek óta van ciszta a jobb mellemben, hol kisebb, hol nagyobb. Először én is nagyon megijedtem, leszívtak belőle mintát de semmi komoly. Szerintem nem kell aggódnod, én kb 7 éve vettem észre és azóta is ott vannak.
2013. aug. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem nyugodtál meg a vékonytű aspirációs eredménytől...mert az tényleg nem mindig diagnosztikus. akkor core biopsia a következő lépés ami nagyobb szövetdarabokat tartalmaz, így biztosabb az eredmény.


Volt képalkotó szakasszisztens vagyok.

2013. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Félreértettél, nem is volt vékony tűs sem, épp ez az.

Egyébként a ciszta más, az egyértelműen felismerhető az UH-n, tulajdonképpen egy teljesen fekete, tokkal határolt képlet. A fibroadenoma a folyadékon kívül viszont tartalmaz szövetet is. Ezért szoktak a biztonság kedvéért mintát venni, hogy tutira kizárják a rosszindulatúságot.

2013. aug. 1. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Ultrahanggal sem lehet biztonsággal kizárni vagy megerősíteni, hogy ez most jó vagy rossz csomó. Akkor első lépésként aspirációs cytológia kellene.én is csak akkor nyugodnék meg ha van szövettan!
2013. aug. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!