Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes beadatni? (többi lent)

Érdemes beadatni? (többi lent)

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és az iskolánkba lehet kapni október körül méhnyakrák oltást, meg a suli fizetné az első 2 oltást, így nekünk csak 15 000 ft-ba kerülne. Nem sok mindent hallottam erről az oltásról, de picit félek tőle, mert nem akarom hogy valami bajom legyen ettől az oltástól. Ha valaki esetleg tud valamit erről az oltásról, meg hogy érdemes e egyáltalán beadatnom magamnak, akkor az szóljon lécci. A válaszokat előre is kösz. :)

2013. aug. 5. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltétlenül adasd be! Semmi mellékhatása nincsen és így olcsón megkapod.
2013. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mellékhatásáról nem beszél senki, azt még egyelőre nem tudni.

(majd 20-25 év múlva derül ki)

Úgy néz ki, hogy a pénztárcád az egyedüli károsultja ennek, feltehetőleg nem lesz semmi gond később.

A gyógyszergyártók természetesen nagyon ajánlják. (na vajon miért?..)

Azt azért tudnod kell, hogy ez csak bizonyos fajtájától véd a ráknak és messze nem az összestől.


Mindent összevetve, hosszas töprengés után azt hiszem, hogy én beadatnám magamnak.


De azért abban biztos vagyok, hogy el kell kerülni a 18 év elötti nemi élet megkezdését, fogamzásgátló szedését, váltogatott partnereket, cigarettát és az alkoholt.

Valószínűleg ez lenne az igazi megoldás a rák 99%-os elkerülésére.

2013. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bizony adasd be. Én rettenetesen sajnálom, hogy nem adathatom már be, mert túl idős vagyok. :(
2013. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy bármelyik korban be lehet adni! :)


Én is gondolkoztam rajta, h beadassam bár én is már 24 vagyok.

Viszont egy-két nőgyógyász (ismerőseimé) nem biztos, hogy ajánlja. Volt , aki azt mondta, hogy igen megvéd a rák ellen, de lehet gyereke se lehet tőle!


Egy közeli barát beadatta a 14 éves kislányának, és azóta a lánynak nem jött meg. Minden hónapban görcsöl rendesen, de nem jön meg neki. Egyelőre még az orvosok se tudják, hogy van e összefüggés az oltás és a probléma között.


Úgyh nem tudom...kérdezd meg anyukádat, hogy mi a véleménye vagy ha esetleg van ismerős nőgyógyász, akiben megbíztok, hogy őszintén elmondja a véleményét!

2013. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anya is be akarta adatni nekem a védőoltást, el mentünk a házi orvoshoz Ő azt mondta, hogy Ő sem adatta be a védőoltást a lányának pedig megtehette volna, de nagyon sok orvossal egyeztetett aki azt javasolta, hogy ne adassa be a lányának. Nekünk azt mondta, hogy menjünk el nőgyógyászhoz mi is ha neki nem hiszünk. El mentünk mi is anyukám nőgyógyászához aki azt javasolta nekünk is, hogy ne adassuk be. Egy távoli rokonunk is nőgyógyász tőle is érdeklődtünk és Ő is azt mondta, hogy ne adassuk be. Nagyon sok orvos ellenzi ezt a gyógyszer. Mint előttem is írták, hogy a lányoknak a védőoltás után nem menstruáltak, nem lehetett gyerekük, és nem véd minden rág fajta ellen. De ezt most hiába mondja neked itt valaki, neked és az anyukádnak el kell menni orvoshoz és ki kérni a véleményét.
2013. aug. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!