Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes beadatni a méhnyakrák...

Érdemes beadatni a méhnyakrák elleni oltást? Vannak mellékhatásai? Az árát tudom hogy mennyi. Hasznos válaszokat kérek!

Figyelt kérdés

2013. febr. 17. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Csak akkor érdemes ha már nincs szükséged a méhedre. Mellékhatása, hogy növeli a méhnyakrák bekövetkezésének valószínűségét:

[link]

[link]


Videó:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fsyM7..

2013. febr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Figyelembe véve azt a tényt, hogy Magyarországon 8 ezer az Európai Unióban pedig 195 ezer ember halálát évente orvosi kezelés és gyógyszermellékhatások okozzák, én egyáltalán nem ajánlom. Nekem nem tudnának annyit fizetni, hogy ilyesmibe belemenjek. Az ember élete minden pénznél többet ér.
2013. febr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Mindenképp érdemes, ha a túlnépesedés csökkentését önmagaddal szeretnéd elkezdeni:


[link]

[link]

[link]

2013. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Sokkal kisebb az esélyed egy rákkeltő törzset összeszedned ( ami ráadásul rendszeres szűréssel észrevehető, gyógyìtható) mint arra hogy az oltásnak vmilyen káros szövődménye alakuljon ki. Ha élsz alkalmi, vagy "laza" kapcsolatban nemi életet, akkor használj gumit, azzal még inkább csökkented a veszélyes vìrus kockázatát.
2013. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mpecsa ***** válasza:
84%

Én szakmabéliként sem értek vele egyet. Csak a méhnyakrák azon formája ellen véd, amely a szexuális úton terjedő HPV vírus provokál, a többi forma ellen nem.

A szexuális úton terjedő vírusokra pedig a felelősségteljes nemi élet a megoldás.

2013. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

"Csak a méhnyakrák azon formája ellen véd, amely a szexuális úton terjedő HPV vírus provokál, a többi forma ellen nem.

A szexuális úton terjedő vírusokra pedig a felelősségteljes nemi élet a megoldás."


1. Csakhogy a méhnyakrák 90-95%-át HPV vírus okozza...

2. Még a gumi sem véd a HPV ellen teljesen.


Szerintem igen is érdemes beadatni, ha van rá pénzed.

2013. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mpecsa ***** válasza:
36%

Utolsó válaszolónak: tisztában vagyok azokkal, amiket leírtál, de én azért hangsúlyoztam ki a többi formát, mert sokan azt hiszik, hogy ezzel védettek is a betegséggel szemben. A vakcina két-, illetve az esetleges keresztreakció miatt esetleg négyfajta vírus ellen adhat védettséget. A többi ellen nem.

Az felelősségteljes nemi életnél pedig elsősorban arra céloztam, hogy nem kell összefeküdni minden jöttmenttel, ahogy ez manapság történik. Az óvszer használatának szükségessége egyértelmű, de ebben is szánalmasan alacsony a fiatalok fegyelmezettsége. Bizonyítja ezt az abortuszműtők forgalma.

2013. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szakmán belül is megoszlanak a vélemények.

A volt barátom nőgyógyász, egyik családi barát is és egyikük sem ajánlotta.

2013. febr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

"aki nem arra használja a nemi szervét amire kell, attól isten elveszi" Ezt valahol olvastam, és nagy igazság. A méhnyakrák leginkább azoknál alakul ki, akik boldogtalan házasságban, párkapcsolatban élnek, vagy össze-vissza mindenkinek odaadják magukat, miközben kétségeik vannak az illető felől.

Az egészséges, kiegyensúlyozott, boldog nemi élet sokkal többet ér, mint egy oltás.


Egy nagyon kedves ismerősöm sajnos rossz eredményeket kapott a nőgyógyászati vizsgálaton. Csodálkozott, mert be van oltva méhnyakrák ellen, erre az orvos annyit mondott, hogy attól még lehet rákos, ők nem veszik figyelembe hogy be van -e oltva valaki vagy nem, mert nem sokat ér.

Biztonságban érezte magát hogy be van oltva, ezért a nemi életére annyira nem figyelt oda..

2013. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! :D
2013. márc. 12. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!