Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Canesten hüvelytabletta 2x1...

Canesten hüvelytabletta 2x1 nap? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Az orvos semmit nem mondott nekem. Megvizsgált, elmondtam a tüneteim. Mondtam hogy holnap megjön. Felírt Canesten hüvelytablettát 2 dobozzal. Ráírta hogy 2X1 nap (így 6 napig tartana a kúra) . De a tájékoztatóban nincs szó 2-ről. Azt sem tudom hogy mensi után kezdjem-e el vagy hogy a 6 nap után kell-e valami + tabletta vagy bármi. Valaki tudna segíteni? Eléggé kétségbe estem és semmilyen kérdést nem tehettem fel, mert szinte ki taszigáltak...a másik, hogy nem is vagyok 18 (majd csak 5 hónap múlva).

Válaszokat köszönöm előre is

egy kétségbe esett lány...



2013. aug. 6. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a Canesten hüvelytabletta nem alkalmazható menstruáció alatt, csak azután.

"Ne alkalmazza a Canesten G 200 mg hüvelytablettát

- ha allergiás (túlérzékeny) a klotrimazolra vagy a a Canesten G 200 mg hüvelytabletta egyéb összetevőjére.

A menstruáció ideje alatt. A hüvelyi kezelést a menstruáció kezdete előtt be kell fejezni."

Így amikor legutóbb a menstruációm alatt jelentkezett nálam hüvelygomba vettem egy Canesten combit- a krémet használtam külsőleg, de a tablettát csak a menstruáció után. Egy doboz nekem elmulasztotta. Ha rendesen használod elvileg el kell múlnia, nem kell utókezelés.

Érdemes lenne másik nőgyógyászt felkeresned, ha túl sok aggályod van a jelenlegi mellett.

2013. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Olvastam a tájékoztatót. De direkt mondtam hogy most fog megjönni, így nem lesz jó a hüvelytabletta. Másik orvosra pedig nincs lehetőség a környéken. Bár lehet választani: piás vagy bunkó nőgyógyász...

Volt már olyan valakinél hogy 2x1 kellett? Vagy lehet tőle bajom ha betartom az orvosi utasítást?

2013. aug. 6. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a tájékoztató szerint alkalmaztam, nincs tapasztalatom a napi 2x1-gyel.
2013. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De olyan súlyos nem lehet, hogy dupla adag kellene...vagy hogy 12 darabot kéne szednem 12 napon át...nem értem.
2013. aug. 6. 18:28
 5/7 anonim ***** válasza:

elég érdekes, h 2x1 nap... nálam egy nap alatt távozik a tabletta, a nap végére tisztulok ki teljesen. Nem is értem!

Szerintem is napi 1x kéne használnod

2013. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A mensi után elkezdem napi 1-el, elhasználok 1 dobozzal, aztán majd kiderül. Még egy kérdés: mensi után rögtön kezdhetem?
2013. aug. 6. 19:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!