Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jobb oldalon néha fáj a hasam...

Jobb oldalon néha fáj a hasam a petefészkem környékén. Volt már úgy, hogy alig bírtam menni miatta. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nem vettem észre benne rendszert ezért gondolom nem a peteéréssel kapcsolatos. Akkor is fáj ha felhúzom a hasamhoz a lábaimat. Olyan mintha összenyomódna bennem minden. Néha meg olyan mintha meghúztam volna. Ha belenyilal a fájdalom hamar el is múlik. Ezért gondoltam arra, hogy ez természetes csak én reagálom túl. Másnak is van hasonló baja? csak esetleg kevésbé fájdalmas? Lehet, hogy nekem ezért fáj jobban mert amúgy nagyon fájdalmasak a menstruációim? Vagy lehet, hogy valami komoly a baj?

Amúgy 18 éves.


2013. aug. 11. 01:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Jobb oldalon inkább vakbélre gyanakodnék, mindenképpen nézesd meg orvossal. A menstruációd miatt nem lehetnek "utólagos fájdalmak", az már nem a ciklushoz kötődik, és a mensis fájdalom bal oldalon vagy az alhasban, esetleg a derékban jelentkezik.
2013. aug. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ez már legalább fél éve van. A vakbél ennyi idő alatt már más tünetet is produkált volna. Vagy nem?
2013. aug. 11. 02:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem bélcsavarodás
2013. aug. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy gastroenterológust és a nőgyógyászod keresd fel.
2013. aug. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Idült és heveny lefolyású is lehet, enyhe tünetekkel járó krónikus vakbélgyulladás is, tehát igen, simán lehet. De persze lehet a vastagbél problémája, vagy valamelyik másik szerv fájdalma kisugárzik az adott pontra. Látatlanban nehéz diagnosztizálni, az orvos viszont elküld ultrahangra és laborba, a fehérvérsejtekből már látja ha vakbélről van szó, ha nem, akkor is ki tudja vizsgálni a pontos okát. Ennyi idő után főleg muszáj megnézetni, ha nem akarsz valamilyen szövődményt.
2013. aug. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 1.! Már ne haragudj ,de ekkora hülyeséget írni!

A menstruációs fájdalom nem csak a bal oldalon jelentkezik,hol a bal,hol a jobb oldalon,attól függően,éppen melyik petefészek aktív.

kedves kérdező a fájdalmad lehet nőgyógyászati és enterológiai eredetű. Lehet,h a peteérést érzed ilyenkor(ez független a menstruációs fájdalmaktól) és teljesen normális dolog. De lehet a petefészkedben egy cysta.Ezt csak úgy lehet megtudni,ha akkor mész el nőgyógyászhoz,amikor éppen van panaszod.

Ha ilyen hosszú ideje áll fenn,akkor elképzelhető egy krónikus vastagbélgyulladás,IBSZ. Ennek kivizsgálására gastroenterológiai vizsgálat szükséges,amire a háziorvos utalhat.

"Krónikus vakbélgyulladás nevű betegség nem létezik. A korábbi elnevezés onnan származott, hogy az alhasi fájdalmak miatt, bizonytalan diagnózissal feleslegesen eltávolított féregnyúlványban a szövettani vizsgálat idült gyulladást írt le, ez azonban azzal függ össze, hogy a féregnyúlvány egy nyirokszervnek felel meg és ezért sok benne az idült gyulladásra jellemző sejtek száma. Ez azonban nem jelent betegséget és panaszt sem okoz."

Az egyszerűség kedvéért, kezdjed nőgyógyászaton,a háziorvosodnál(vér,vizeletvizsgálat)és ha szükséges Ő tovább küld (urológia,hasi uH,gastroenterológia).

2013. aug. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem ciszta,a barátnőmnek is ilyen tünetei voltak.irány a doki
2013. aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!