Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire indokolt a kemoterápi...

Mennyire indokolt a kemoterápia az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Hormonális eredetű emlődaganat, műtét során eltávolították a teljes daganatot és annak ép környékét. Áttétet nem találtak. Az onkológus szerint túl kicsi volt az ép szél, nem tudták szövettanilag megfelelően vizsgálni (?), ezért újabb műtétet javasolt. A sebész a beteg vékony testalkatára hivatkozva elutasította a megismételt műtétet, mondván, nem tudna már nagyobb területet kivágni, mert már csak izom található a kérdéses részen. Erre az onkológus sugárkezelést, hormonkezelést, valamint 6 alkalmas kemoterápiát javasolt. Kérdésem, hogy mennyire van így értelme a kemonak, ha az valószínűleg csak az egészséges sejteket pusztítaná?
2013. aug. 13. 09:00
 1/10 gömbicica ***** válasza:
100%

Ezt Neked kell eldöntened! MInt ahogy az előző operációt is Te véglegesitetted.

Családunkban hála Istennek nem volt ilyen betegség, remélem midannyiunkat elkerüli, de az én felfogásom, gondolkodásmódom szerint még a mütétbe sem mentem volna bele. Itt laikusoktól ne várj konkrét megfelelő (?) választ(

Mielőbbi felépülést kivánok Neked!!!!

2013. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a jókívánságot, bár nem rólam van szó, hanem Édesanyámról, de tolmácsolom neki! Igen, mi is így terveztük, hogy a sugárba és a hormonba belemegy, de ha nem feltétlenül szükséges, akkor a kemot inkább kihagyná...
2013. aug. 13. 09:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kemoterápiának is különböző "erősségei" vannak. Tapasztalatból mondom,h a gyengébb kemoknak van értelme. Az ilyenek nem viselik meg annyira a szervezetet(pl.nincs hajhullás,hányás,nagy fokú elesettség),azt viszont már nem tudom,h a kemo hatására,v. amúgy is,az ilyen betegek gyógyulási statisztikája jó.
2013. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ, megkérdezzük a dokit, hogy ez milyen erősségű lenne, holnapig kell dönteni anyukámnak.
2013. aug. 13. 09:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Azt, hogy mennyire indokolt a kemo és egyéb terápia, azt a kezelőorvos tudja megitélni.Sajnos a terápiák az ép sejteket is roncsolják, ami megint csak daganathoz vezethet, írta ezt pl a Patika Magazin is.Esetleg érdemes lenne megkérdezni a dokit, hogy a saját anyukájának, gyermekének is adná-e. Nemrég olvastam egy felmérést a neten, ahol a dokik 75%-a nem vállalná be a kemót.Vajon miért?Másnak akkor miért adják? Érdemes lenne anyukádnak gyógynövényekkel, vitamnokkal (pl D,C,E-vitaminok, szelén, stb) megerősíteni a szervezetét, pláne ha beválalja a terápiát.Sok antioxidánst is kellene fogyasztania. Akár a terápia kellemetlen mellékhatásait is csökkentheti, csak minőségieket érdemes választani, lehetőleg olyat, amihez az orvosi háttér is biztosított.Sok jó tapasztalat van velük az ismeretségi körömben is.Mielőbbi gyógyulást anyukádnak.Azért írd majd meg, hogy döntött.
2013. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gömbicica ***** válasza:

5-össel 100%-ban egyetértek!!

Mérget mellőzni ha lehet. A szervezet okos.

Kérdező: küldtem privát üzentet, próbáljatok meg arról is elgondolkodni. Ha az ember helyreteszi az életét, gondolatoit, jöhet a gyógyulás is.

2013. aug. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen a válaszokat! Tegnap volt Anya az onkológusnál, végülis nem vállalta a kemoterápiát. Szerintem helyesen döntött... Igen, utolsó, olvastam a prividet is, azzal is sokat segítettél, illetve egy rokonunk is azt mondta, aki volt valami természetgyógyásznál, hogy mindennek lelki oka van, de eszerint akár a gyógyulás is eldőlhet fejben... :D
2013. aug. 15. 08:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem "akár" dőlhet el fejben,hanem OTT dől el. Senki nem tudja megmagyarázni,miért van az,h ugyanolyan tumorból,ugyanolyan stádiumból,valaki meggyógyul,valaki pedig meghal.Szerintem az agyban dől el.

Gyógyulást édesanyádnak!

2013. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Írtam privátban is.Van egy jó könyv arról is, hogy a lelki problémák okozzák a daganatokat és hogyan tünnek el a probléma megszüntetésével.Giorgio Mambretti és Jean Seraphin:Orvostudomány a feje tetején
2013. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, hogy van anyukád?
2014. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!