Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta, kinek volt...

Petefészek ciszta, kinek volt már?

Figyelt kérdés

tudom rossz kategória ,de itt legalább válaszolnak.

Ez fontos, nagyon bevagyok parázva.


ma voltam nődokinál, 20éves lány vagyok, kiderült hogy a jobb betefészkemben van egy 2cm-es ciszta.

A mensim sose késik, a hasam kicsit fájdogál alul...a doki azt mondta 3hét után menjek vissza kontrollra.

Nagyon megvagyok ijedve, mi az a ciszta pontosan? Csajok nektek volt már? Ugye nem lesz bajom? Szeretnék késöbb gyerekeket, szeretnék szülni stb... nem akarom hogy ilyen fiatalon műtsenek vagy kivegyék a női dolgaimat


2013. aug. 15. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg elég sokmindenkinek van. Ha nem rosszindulatú és nincs vele semmi gond akkor nem fogják bántani. Viszont vizsgálatokra járni kell majd, hogy nem változik e vagy nem történik e vele valami.
2013. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%-ban elmulik max gyóygszeres kezelésre. Midnne nőnek elöfodul ciszta a legtöbb nem is tud róla. Ezek gyakram jönnek mennek. Ritkán kell műteni és akkor sem veszik ki a női dolgaidat nyugi.....
2013. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik a dolog, hogy egy 2 cm-es folyadéktartalmú képlet még nem ciszta. Cisztának 3 cm-től nevezik.

Ha félidőben vagy, szimplán egy érő tüsző, ami kb. most fog megrepedni.


Nekem egyébként volt 4 centis cisztám, 1 hónap alatt nyomtalanul eltűnt. Ahogy a petefészekciszták 90%-a.

2013. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem 1 éve van és nem csináltak vele semmit pedig már voltam vele kórházban is 1 hetet. Nekem nagyon sűrűn fáj és a múlt hónapban éreztem is amikor kipukkant 30 percig fel se bírtam állni de utána már jobb lett. Ne ijedj meg nem lesz semmi baj.
2013. aug. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja és én 17 vagyok (4. válaszoló vagyok)
2013. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Figyelj! 15 éves vagyok s a bal petefészkemen egy 5 cm átmérôjû ciszta van. Hormonkezelést kapok, ha nem segít akkor kés alá. Ne izgulj, ne keseredj el :) én sem teszem azt.
2013. szept. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
használj cickafark, kailla ülőfürdőt egy hónapig. nekem volt már olyan ismerősöm, akinek a cisztája elmúlt tőle.
2013. dec. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!