Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 30 körüli még nem szült nők!...

30 körüli még nem szült nők! Tapasztaltatok az utóbbi években változást a menzeszetekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mert nekem már 1,5 éve, miután abbahagytam a tabletta szedését, sokkal gyengébb a vérzésem, mint a tablettaszedés előtt. 5 évig szedtem amúgy. Olyan mennyiségű, mintha még mindig szedném. Mindig pontosan megjön, tehát ezzel nincs gond, csak a mennyiséggel, és azzal, hogy félidőben, tehát peteérés környékén nem tapasztalok váladékozást. (tablettaszedés előtt mindig volt folyásom olyankor)

Nem tudom, hogy ez normális-e, vagyis a korral jár, vagy valami gond van esetleg? Bár remélem, nincs...

Miúta abbahagytam a tablettát görcseim sincsenek, aminek örülök tulajdonképpen, csak régebben ez is másképp volt, minden hónapban fájt a hasam, mikor megjött.

Arra gondoltam, hogy azért vérzek csak gyengén, mert lehet, hogy nincs kellően megvastagodva a méhnyálkahártyám? :S Ami nem lenne jó, mert akkor később hogy fogok teherbe esni? :(

Nálatok hogy volt, 30 körül tapasztaltatok valamilyen változást vagy ugyanolyanok voltak a vérzéseitek, mint 20 éves korotokban?


(bocsi, kicsit hosszú lett)

30/L


2009. okt. 28. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
31 vagyok, nekem az utóbbi fél évben előbb vagy később jött meg pár nappal, holott előtte szinte percre pontos volt. Bár soha nem szedtem tablettát és nem is igazán tervezem, szóval ettől biztos nem függ:)
2009. okt. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

11 éve szedek fogamzásgátlót, nekem is kevés a vérzés már egyre kevesebb attól tartok elfogy. 3mm-es a nyálkahártyám.

29

2009. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nehari én "csak" 23 vagyok, de nekem is teljesen más a menzeszem mint 10 éve!

Kb 12-14 évesen olyan görcseim voltak a menzesz első napján hogy a falat kapartam szinte kínomban, gyógyszer se segített igazán max egy kicsit enyhítette.

Azután én 15 évesen (pár évig) vegetáriánus lettem, nem tudom hogy amiatt-e vagy addigra kifejlődött rendesen a méhem (vagy mindkettő esetleg) de megszűntek az erős görcseim hálistennek, azonban a vérzésem mindig is erős volt. 20 évesen elkezdtem antibébit szedni és hurrá, csökkent a vérzés mennyisége. Kb 2 évig szedtem pár hónapos szünettel és miután abbahagytam, utána 1 évig furcsa lett a menzeszem. Nem tudom hogy a bogyó elhagyása miatt vagy a kor miatt ( vagy esetleg mind2). Végül én mivel még nem szeretnék babát, de nagyon zavart h össze-vissza jött meg, volt h 2 hetet késett volt h pár nappal korábban én újból tablettát kezdtem el szedni. Azóta csökkent kicsit a vérzés erőssége ismét és úgy tűnik 3 hónap után kezd rendeződni. Viszont, nődoki azt mondta, hogy ugyan rendben voltak a hormonszintjeim de magától rendszertelenebbül jött meg, később ha már babát akarok akkor lehetnek gondjaim a teherbeeséssel, mármint hogy kicsit nehezebb lesz.

Bocsi hogy sokat írtam, a lényeg hogy énszerintem a kor és a fogamzásgátló is befolyásolja a menzesz milyenségét, szóval sztem aggogalomra semmi okod, de ha szeretnél babát szerintem érdemes lenne felkeresni egy nőgyógyászt és elmondani neki amit itt leírtál. Már csak azért is hogy megnyugodhass, hogy nincs se szervi se hormonális problémád. (Ha neadjisten vmi gáz lenne akkor meg ugye tud adni gyógyszert. De bízom benne hogy semmi ilyesmire nem lesz szükséged.) Az viszont könnyen elképzelhető, hogy kicsit nehezebb lesz teherbe esned mint mondjuk egy 20 évesnek, de nem szabad elkeseredni, ha nem azon stresszelsz biztos minden rendben lesz :)

(Amúgy én se tervezem h 30éves korom előtt szüljek, szóval biztos vagyok benne hogy hasonló problémáim lesznek, ezért is bátorkodtam neked írni :). Amúgy meg sztem a menzesz változása a korral is jár, legalábbis ami a saját esetemet illeti)

Remélem tudtam segíteni!

Puszi!

2009. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nagyon köszi mindhármatoknak! :)


azt tudom, hogy a vérzés mennyisége csökken tablettaszedés alatt, csak én már nem szedem 1,5 éve, és mégis alig van vérzésem. :S

legjobb lesz, ha megkérdezem a nőgyógyásztól. :)

majd megírom, mit válaszolt!

2009. okt. 30. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:

12:43as vagyok.

Remélem nem lesz semmi gond veled! Aztán írd majd meg tényleg, hogy mit mondott a doki :)

2009. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

egy internetes dokitól kérdeztem meg ma délután a házipatika.com-on, mert külföldön élek, és itt nem szívesen mennék nőgyógyászhoz. de talán jobb lett volna, ha nem teszem fel a kérdést. :(((

a válasz a következő, bemásolom ide:


Nincs peteérése, s nagy az esélye, hogy meddővé legyen.

Kérdés, hogy kezeléssel lehet-e gyermeke. Sajnos, nagyon benne van a korban, s ezek nem jó jelek.

Talán most még hat a kezelés. Addig szüljön amíg lehet.

Ha van partiképes papajelölt, ne habozzon!

Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a "Mikor szüljünk?" címmel írottakat.

Üdvözlettel:


a nevet és a honlapcímet kitöröltem.

2009. nov. 1. 01:38
 7/7 A kérdező kommentje:

nem tudom, érdekel-e még valakit, de úgy néz ki, minden rendben velem, és van peteérésem. :)))


írtam egy másik netes orvosnak is, ő következőt válaszolta:


A fogamzásgátló szedése természetesen csökkenti a vérzést, és az azzal járó görcsöket, ezt várjuk tőle. Mivel pl. tinikorban a görcsös, nagymennyiségű vérzés kezelésésre is alkalmas, és kb. fél-egy év után abbahagyva a tünetek legtöbbször nem térnek vissza, így értheti azt is, hogy most Önnek sincs kóros elváltozása. Azt nem tudom megmondani, hogy van-e peteérése, de egyszerűen vehet a gyógyszertárakban kapható LH tesztet, és ellenőrizheti, vagy szükség esetén UH-on lehet követni azt. Mivel a vérzése rendszeres, nincs olyan jel, ami arra utalna, hogy bármi gond lenne, szerintem megnyugodhat.



Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes



vettem azóta ovulációs tesztet, és egyértelműen jelezte a peteérést. :)

2010. jan. 4. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!