Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy működik ez a nőgyógyásznál?

Hogy működik ez a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy esetleg kialakulna egy méhszájsebem, vagy másmilyen problémám, amiről nem tudnék, nem venném észre, illetve feltűnő/egyértelmű tüneteket nem nagyon produkálna. Elmennék egy nőgyógyászhoz, és mivel én nem tapasztaltam semmi furcsát, ezért nem is tudnám mondani neki, hogy problémáim vannak. Elvégez rajtam egy teljesen általános vizsgálatot, plusz rákszűrést, akkor abból észreveszi, hogy gond van, vagy mivel nem célzottan a gond kiderítésére végzett vizsgálatot, ezért nem veszi észre?

Pusztán csak érdekelne. Előre is köszönöm. :)



2013. aug. 20. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Hogyne venné már észre?:D

Ha már benéz, akkor látja azt is, ha van ott vmi nem odavaló.

2013. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az évenkénti vizsgálatokra azért van szükség,mert ilyenkor az orvos tapintással,kolposzkóppal és a rákszűréssel észre tudja venni,azokat a betegségeket,problémákat,amik nem vagy csak már későn okoznak panaszt.
2013. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a rákszűrésen vette észre a méhszájsebem. Addig én sem tudtam róla, semmi tünete nem volt. Tehát igen, észreveszi akkor is, ha nem kifejezetten emiatt vizsgál.
2013. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. :) Soha nem voltam még, szimplán csak ezért érdekelt, de szeptemberre már van időpontom. :)
2013. aug. 20. 11:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy, a méhszájsebet csak példának hoztam fel, más problémákra, akár hüvelygombára is érthető a kérdés. :)
2013. aug. 20. 11:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért sajnos nem 100%, hogy észreveszi.

Nagyon függ az orvos lelkiismeretességétől a dolog.

2013. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha először mész, akkor talán jó lenne női dokihoz menned, elég izgalmas az először, és csak könnyebb vele megbeszélni az esetleges intimebb dolgokat, mint egy férfival.

Izgalmadban elfelejted amit szerettél volna megkérdezni, és talán a meztelenkedés is elviselhetőbb.

2013. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de egyáltalán nem jövök zavarba az orvosok előtti meztelenkedéstől, illetve izgulni sem szoktam. :)

Valamint ápolónő ismerőstől rákérdeztem az orvosra, hogy mit mondanak róla, és nagyon lelkiismeretesnek mondják, az egyik legjobbnak tartják.

2013. aug. 20. 15:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, jó neked!
2013. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem szerencse, inkább csak tisztában vagyok azzal, hogy millió és egy ilyet látott már, és nem azért vetkőztet le, mert annyira kíváncsi rám. :)
2013. aug. 20. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!