Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mellet ért nagyobb ütéstől...

A mellet ért nagyobb ütéstől lehet-e mellrákot kapni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nekem hál'istennek nem lett mellrákom, viszont tályog keletkezett, amit két alkalommal meg kellett műteni.
2009. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Egyetlen ütéstől biztosan nem alakul ki.

Inkább tályog lesz, mint ahogyan az első válaszoló írta.

2009. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem, ez egy tévhit. Onnan ered, hogy régen a biztosítókat/munkahelyet pumpolták így azzal a címszóval, hogy "munka közben beütöttem, rákos lettem, fizess." Ettől függetlenül vigyázni kell a cicikre, érzékeny terület.
2009. okt. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 issti ***** válasza:
77%
Ütéstől biztosan nem alakul ki rák, de a fájdalom felhívhatja a figyelmet egy esetlegesen meglévő daganatra. Ha kétségek vannak, érdemes elmenni mammográfiára.
2009. okt. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

A szervezetet kívülről érő egyszerű mechanikai hatások is megváltoztathatják a sejtek működését, nagy erejű ütés vagy huzamosabb ideig ható dörzsölés, bőrirritáció is hajlamosíthat rákra.

[link]


Írtam egy mélt a Magyar Rákellenes Ligának, ha válaszoltak csatolni fogom a választ.

2010. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Az előző vagyok. Megérkezett a válasz a Magyar rákellenes ligától. Idézem:

"Ne haragudjon, hogy csak most van alkalmam válaszolni levelére.

A válasz egyértelműen nem! Ütés következtében nem alakulhat ki emlőrák. Amennyiben ez egy nagyobb, erősebb ütés volt, kialakulhat ödéma, pirosodás, duzzanat, de rák nem. Ez a tévhit abból adódik, hogy sok nő úgy veszi észre a daganatos elváltozás az emlőjében, hogy ütés okozta trauma után alaposabban vizsgálja, tapogatja - így felismeri az elváltozást. Nem írja, mennyi idős. Ha elmúlt 45 éves, akkor szervezet szűrés keretében kap meghívót mammográfiás vizsgálatra, erre feltétlenül menjen el, ha ezt a kort még nem érte el, akkor pedig a havonkénti önvizsgálat javasolt. Ennek lépéseit megtalálja honlapunkon. Ha aggódik, és úgy érzi, valami mégsincs rendben, olyasmit tapint, lát, ami előzőekhez képest változás, akkor keresse fel pl. az Országos Onkológiai Intézet sebészeti ambulanciáját (ne nőgyógyászatra, onkológushoz menjen). Ne ijedjen meg a sebészettől, onnan tovább fogják küldeni emlő ultrahangra, ha javasoltnak látják.

Ha bármi gond lenne, kérdése adódik, keressen bátran!

Szívélyes üdvözlettel:

Kéri Ibolya - szociális munkás

Magyar Rákellenes Liga"


Remélem ez megnyugtató hír mindenkinek.

2010. jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Rácáfolva az előzőekre anyukám fiatalkorban nagyon megütötte magát a bal emlője felett. Több tíz év múlva pontosan azon a helyen alakult ki nála.daganat nem magában a mellben hanem ott felette a lágyrészben. Meggyőződésem hogy ez nem véletlen. Az hogy nincs rá tudományos bizonyíték

jelenleg(még) nem azt jelenti hogy nem létezik ilyen. Az ütés megváltoztathatja a sejtek működését

2017. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
8%

Melleltávolítás után vagyok. 2013. aug.-ban erősen beütöttem anyósom szobakerékpárjának kormányába a mellem, /nekimentem/. Figyeltem magam, mert akkor nagyon fájt. Decemberben már éreztem, hogy valami nem stimmel, de nem akartam a karácsonyt elrontani a családnak, így csak januárban mentem mammográfiára bejelentkezni, március végi időpontot kaptam, ott nem találtak különösebbet, de adtak időpontot júniusra UH-ra. Itt sem találtak semmit, 27.-i leleten. aug. 2.án már vérzett a mellbimbóm alatt, ott ahol megütöttem. Nőgyógyászhoz mentem, kinek a reakciója ez volt: "basszus ideírja a UH eredményre, hogy nincs semmi, amikor diónyi csomó van és vérzik". Azonnal sebészetre küldött.........ezek után már soknak találtam az időhúzást és az Onkológiára mentem. Megvizsgáltak, megműtöttek, eredmény: rák, újabb műtét: melleltávolítás, újabb műtét szövettel történő feltöltés, ez nem sikerült mivel zsírnekrózis alakult ki, újabb műtét, mell feléből a zsírcsomó eltávolítása

helyére mell felső részébe implantátum behelyezése. Ma ott tartok, hogy van egy korcs feltöttött mellem, DE Egészségesnek érzem magam. Igaz, hogy az 5 éves túlélési időhöz képest még van 2,5 évem és talán akkor tényleg statisztikailag is túléltem a betegséget. Lényeg az, hogy mondhat bárki bármit az ütésig még megfázva sem voltam, tehát én elkönyveltem az ütés következményének.

2017. márc. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Biztos, hogy nem az ütés miatt volt, de laikusként könnyebb ezzel nyugtatni magad.
2017. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!