Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alig 1 napos menstruáció...

Alig 1 napos menstruáció tabletta szedése mellett. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

3 hónapja szedek fogamzásgátlót (Volina), a harmadik levél utolsó előtti tablettáját 16 óra késéssel vettem csak be, az utolsót pedig még aznap, a szokásos időpontban.

(A betegtájékoztatóra az volt írva, hogy 12 óra késés után a teendő, hogy vagy abbahagyom a tablettát, és már az elfelejtett szemet sem pótolom, és hagyom megjönni, vagy pedig folytatom szünethagyás nélkül a következő levéllel.) Én beszedtem mind a kettőt, és megtartottam a szünetet, úgyse voltam együtt a barátommal azelőtt több, mint egy hétig, tehát terhes (elvileg) nem lehetek emiatt.


A menstruációm megjött a szokásos napon a szokott időben, viszont csak egy napig tartott. Még egy tampon sem lett tele. Azóta semmi nincs, néha egy nagyon minimális barna pecsételés, de vérnek már nyoma sincs.


Állhat a háttérben így is terhesség? Hiszen azelőtt több mint egy hétig nem voltunk együtt? Vagy gyulladás? Esetleg okozhatja az is, hogy az utolsó előtti tablettát késve vettem be? Még a folyás miatt nem tudok orvoshoz fordulni, de addig is talán okosabb lehetek.


2013. aug. 23. 11:17
 1/1 anonim ***** válasza:

te túl mentél a 12 órán, és 16(!) órára vetted be,ami elvileg annyit jelent, hogy vagy nem kellett volna bevenni az utolsót, és azután szünetet tartani, vagy (a te esetedben) beveszed az utolsót, és NEM TARTOD MEG a hétnapos szünetet!

Csak én értettem félre, vagy bevetted 16 óra után, és tartottál szünetet?

Egyébként nm hinném, hogy terhes vagy, de azért minél előbb menj el dokihoz, de legalább csinálj egy tesztet, h megnyugodhass.

Nem ismerem a gyógyszert, és gestomixet szedek, de én a következő levélnél várnék legalább két hetet, mire együtt lennénk védekezés nélkül!

2013. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!