Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikumtól lehet rossz...

Antibiotikumtól lehet rossz szagú folyásom?

Figyelt kérdés

Elég komoly mandulagyulladásom lett a hétvégére, ki akartam várni a mai napot, hogy orvoshoz menjek, de tegnap már kénytelen voltam ügyeletre menni, mert már fulladtam a saját dagadt mandulámtól.

A felírt gyógyszerek:

-Fromilid 500 mg

-Cataflam V 50 mg

-Calcium pezsgőtabletta

Reggel és este szedem, illetve iszom mindet, étkezés előtt. Ma estére már egész jól is érzem magam, újra tudok nyelni, beszélni, kapok levegőt, bár még kinyitni a számat kicsit nehézkes, apró katonákban kell ennem.

Ma felfedeztem, hogy ha bizonyos ideig semmit nem eszek vagy iszok (sima víz nem számít, szörp, tea, ilyesmi), bűnrossz, keserű, szúrós szagú szájízem, illetve szájszagom lesz, így egy-egy szem kekszet elmajszolok kb. félóránként.

Nyaralni voltam múlt héten (ott jött elő az egész nyavalyám is), és voltam olyan szerencsétlen, hogy valami megcsípett, és pont a kisajkamon. Álmomban szépen sebesre vakarászom magam, ha viszkető csípéseim vannak, most se történt ez másképp. Már nem viszket, de sebes, és kezelgetem. Amikor az előbb le akartam kezelni, észrevettem, hogy a folyásom (napokon belül megjön, ilyenkor szokott, nincs semmi fertőzésem) ugyanolyan iszonyatosan kesernyés-büdös szagú, mint a szám, ha nem eszek egy darabig. Beteg-nem beteg dolog, picit megnyaltam, és az íze is ugyanolyan förtelmes (már csak a párom miatt is, nagyon szeret a szájával játszani rajtam).

Lehet ez a gyógyszerektől? Egy hétig kell szednem a gyógyszereket, mennyi idő után múlik el, ha azoktól van?


2013. aug. 26. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet,de a sebtől is. A sebre,ha elvakartad és elfertőzted jó lesz az antibiotikum,amit szedsz,viszont vegyél probiotikumot a bélflóra miatt és lactobacillusos,tejsavas kúpot,h megelőzd a hüvelygombát.
2013. aug. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A seb csak egy icipicit varas tetejű pukli, nem hiszem, hogy attól van.

Többször volt már ilyen mandulaproblémám, és ezeknél sokkal erősebb gyógyszereket is kaptam, ez most egy "enyhe" és viszonylag időben elkapott eset. Sose volt még az ilyen kúrák után hüvelygombám, se semmilyen fertőzésem - bár ilyen kesernyés szagom se, se alul, se fölül...

2013. aug. 26. 19:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Van egy közel egy hónapos ajakpiercingem is. Poros helyen dolgozom, így nehezen gyógyul, kicsit még gennyezget kívülről. Az orrom alatt van, ún. Medusa vagy Philtrum piercing (az ajkam fölött, a "takonycsúszdán", ahogy nagymamám mondja). Szokásom, hogy ha egyedül vagyok, felhúzom a számat, és piszkálgatom az ékszerrel az orrom hegyét. Most éreztem, hogy annak is ugyanolyan fura keserű szaga van...
2013. aug. 26. 20:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Hm. 1 hónap alatt nem szabadna váladékoznia.Főleg annak nem,ami a szádban van. Ha fertőzések miatt ilyen,az antibiotikum arra is jó lesz. De van egy kérdésem: miből vannak a piercingek?
2013. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem szabadna, de pékségben dolgozom, folyamatosan száll a liszt, és meleg is van, izzadok. Leragasztani lehetetlen, meg a bepállás se tenne jót neki. Titán piercingem van, profin képzett piercer csinálta sebészeti, illetve műtős szintű steril körülmények között (nem az, hogy a tetoválószalonban előránt egy pár nemsteril kesztyűt a sok közül a dobozból, átböki és agyesz-bugyesz, fertőtlenítsd alkohollal...), és Chlorhexamed-del öblögetek minden evés-ivás után, napi háromszor fogat mosok, nem dohányzom, belül ecsetelem Glycosept-tel (bár belül már rendben van), kívülről Octenisept-et használok. Most egy hétig amúgy is táppénzt írt az orvos, így itthon leszek, biztos vagyok benne, hogy helyrejön. Amúgy sem volt durva, napi kétszer kb. éreztem, hogy nedves picit, nagyjából egy nagyon pici csepp genny volt ott, mindig egyből letörlöm Ocenisept-es fültisztítóval, ha módom van rá. Ha nincs, inkább hagyom, piszkos kézzel nem nyúlok még a már 5-6 éves piercingekhez sem.
2013. aug. 27. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!