Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit használjak?

Mit használjak?

Figyelt kérdés
Eddig kétszer jött meg és a második alkalommal nagyon sok vér jött. 4 óránál többet nem bírtam ki egy betéttel. Az elején kb egy óra volt. A betét abból a márkából (Always) a legerősebb. Mint ajánlanátok? Milyen márkát? Tampont vagy betétet? 12/L

2013. aug. 26. 23:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és áztatok már át? Ha igen hogyan?
2013. aug. 26. 23:40
 2/5 anonim válasza:

Ha úgy érzed készen állsz a tampon használatra, akkor kipróbálhatod azt is. Azért ne a legnagyobbal kezdj :) Sokkal kényelmesebb, higiénikusabb.

Azért azt ne felejtsd el, hogy ha az megtelik, ugyanúgy át tudsz ázni, ezért nagyon ismerned kell a tested, hogy tudd mikor van a csere ideje. Esetleg ha félsz hogy nem tudsz időben eljutni a wc-re, nyugodtan használj szerintem tampont és betétet egyszerre. Így legalább biztonságosan van időd megtanulni felismerni hogy mikor jön el a csere ideje. (Túl hamar sem jó cserélni, mert ilyenkor elég száraz a hüvely meg a tampon is és felsérthet. Az elég kellemetlen érzés).

Ahh ne is mondd :) 13 évesen egyszer átáztam nyilvánosan. Ahogy ültem, félrecsúszott a betét, de nem éreztem. Más szólt hogy egy hatalmas véres folt van a szoknyámon. Gyorsan megkértem apukámat - ő volt ott velem, hogy vigyen haza de gyorsan :)Nagyon égő volt.

2013. aug. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én is áztam már át olyan szinten amikor még annyi idős voltam mint te hogy a suliban az osztályteremben még a szék is olyan lett! Ez "véresen" komoly! :D Ma már csak nevetek rajta, de akkor halálosan kínos lett volna, ha ezt észreveszik, de szerencse csak én vettem észre mikor felálltam a székről, h csupa vér...:S Na akkor haza is kéredzkedtem a suliból egy ott dolgozó kíséretében h takarjon engem hátulról míg hazajutok xD 12-13 éves lehettem és nem volt nálam csere betét! Akkoriban meg még szinte ömlött belőlem még nagyon a vér! Azt meg hogy mit használj, a vérzésed erősségétől függ, és amelyik neked kényelmesebb, tampont szűzen is használhatsz, csak sűrűn cseréld mert egészségtelenebb mint az intimbetét! De csak akkor ha már érzed h könnyen kicsúszik (akkor telt meg)! A betétedre meg ajánlom (hogyha erősen vérzel) h többször nézz rá! Ennyi év után én már mindenféle betétet kipróbáltam, tampont csak az OB-t ajánlom, a betét legyen jó rögzíthető, jó belőle a vastag is talán több nedvességet nyel el! Használd egészséggel bármelyiket választod! ;) 21/L
2013. aug. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi várok más történeteket is
2013. okt. 9. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Tegnap (suliba) elég vékony naciba voltam, és mivel erős vérzésem van, gyönyörűen átáztam. Egész nap a pulcsimmal takartam. Égett a fejem, mint a rongy. Ja és: TESIÓRA IS VOLT! o_O
2014. szept. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!