Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködésnél,100...

Pajzsmirigy alulműködésnél,100-as TSH mennyi idő alatt csökkenthető a normális szintre?

Figyelt kérdés
Sajnos pajzsmirigy alaulműködésem van, véletlenül derült ki, a TSH 100 volt, a fT4 is alacsony tartományban volt. Babát szeretnénk, tudom, addig nem nagyon lehet, míg nem visszük le 0,5-2 közé, de annyira magas ez a szám, hogy félek lesz ebből 1 év is. Endokrinológus szerint ez már 1-2 éve fennálló gyulladástól lehet ennyire magas. Most az első 2 havi adagom Letrox 50 mg, a vérvétel után biztosan emelnek majd. Valaki küzdött hasonlóan magas TSH-val? Neki hogyan alakultak az értékek?

2013. szept. 4. 11:38
 1/1 anonim válasza:

Szia! Én így jártam:

Pm túlműködésem volt, radio-jódot kaptam (400-at), ekkor volt a tsh 0,04. Két hónap múlva 71,2 lett, de azzal már nagyon rosszul voltam.

Akkor elkezdtem szedni napi 75-ös letrox-ot, eltelt másfél hónap 26,4 lett a tsh-m.

felemelték az adagot 125-ös letroxra, eltelt 3 hónap és 0,55 volt a tsh. Maradt a 125-ös megint eltelt 3 hónap 0,174 lett a tsh, ekkor visszavették napi 100-as letroxra (ezt 2011 augusztus vége felé volt). És már akkor mi is babát szerettünk volna. De a pm mióta alulműködött, onnantól nem volt peteérésem, (hőmérőztem kb 1 éven keresztül, onnan tudom)

Ekkor kaptam egy Costylbegit nevű tablettát, ez egy peteérés segítő.

2011 december közepén nem jött meg a menzeszem. Ekkor már hányingerem is volt. Kiderült 19-én hogy terhes vagyok, és aznap kiderült az is hogy a tsh-m 18,83. Letrox emelés....

Január 13-án kiderült, hogy ikreket várok (első uh-n csak 1 szívhang volt). úgyhogy a letrox-ot folyamatosan emelni kellett. Majdnem betöltöttem a 4. hónapot mire a tsh-m beállt, de hála Istennek minden jó lett. Egészségesek a babák, azóta visszavettem a letrox-ot is (napi 100, + heti 2x 50). Jó az eredményem, de sajnos a pm alulműködés tünetei jelen vannak.

Nem tudom, hogy tudtad-e követni. Próbáltam tömören és érthetően írni neked. Ha mégsem akkor írj priviben. Egy csomó mindene keresztül mentem, hátha tudok valamiben segíteni. Minden jót!

UI: A baba akkor fog jönni mikor nem is számítasz rá :)

2013. szept. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!