Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes elmenni fiatalon...

Érdemes elmenni fiatalon nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Vigyázat, nagyon hosszú leszek!


Sziasztok!

Fiatal lány vagyok, 4 éve menstruálok, nőgyógyásznál pedig még nem voltam.

A fönti kérdés azért merült föl, mert én úgy gondolom, hogy valami nincs rendben az egészségemmel. 4 év szerintem elég sok idő, de még mindig nem állt be a ciklusom. A lehető legrendszertelenebbül jön meg, néhány hónapig nem is volt, csak folyásom, aztán múltkor a kéthetes Görögországot kellett kihagynom emiatt.-->A menstruáció kínszenvedés számomra. Az elmúlt évben többnyire nem az a pecsételős fajta voltam, -hogy finom legyek-, hanem ''rendesen'' megvolt, ráadásul görcsölés, brutális izzadás és fejfájás is szokott társulni hozzá. Marokszámra kapkodtam a görcsoldót, fejfájáscsillapítót és társait, de úgy tűnt, hogy végül a cickafark tea segített. A tüneteket már nem tapasztalom, csakhogy a legutóbbi menzeszem kicsit hamarabb jött meg, de nem is ez volt a lényeg, hanem az, hogy mindezek után, egy héttel a ciklust követően elkezdett fájni az...öö..nemiszervem. Aztán sötétbarna folyásom volt, amit felváltott egy vörös színű. De nem mint a vér, hanem mint egy

egyhén pirosas színű víz. Aztán a hasam is fájt és egyre gyakoribb, szinte folyamatos vizelési ingert éreztem, de persze mikor kimentem mosdózni, akkor nem vagy csak nagyon kevés jött. Anyukámnak elmondtam, ő tanácsolta, hogy vegyek kamillás ülőfürdőt. Vettem este, akkor kicsit jobb lett, de másnap délután ugyanolyan sz*rul voltam. A kamilla elfogyott, ezért cickafark teát tettem bele.

A hasfájás és a fájdalmas pisilés megszűnt, de folyásom még mindig van, olyan vizes, világosbarna, néha pirosas. Szerintem ha a cickafark tea elfogy, akkor szerintem újra fognak jönni a tünetek. Ez meg nem egy állapot, szóval szeretnék elmenni nőgyógyászhoz. Az anyukám nem visz el, mert ez csak egy felfázás, meg ideje sincs. Én meg nem tudom, hogy ez hogy működik úgy egyáltalán. Érdemes elmennem? Vagy csak túlreagálom? Hány éves kortól lehet egyedül menni? Mit fognak kérdezni? Fájni fog? Zuglói vagyok, hova menjek egyáltalán? A körzeti orvoshoz menjek inkább? Vagy mit tegyek most? (Különben tőzegáfonya kapszulát szedek minden nap kétszer a Centrum mellé.)


Légyszi, segítsetek!



2013. szept. 4. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ez nem normális, már az sem ,hogy 4 év alatt nem áll be

a többi része is betegségre utal

ha felfáztál, akkor a pisilés fájna, a pisi lenne véres

ha biztos vagy benne, hogy ez a hüvelyedből jön és nem a hólyagból, akkor ez nem felfázás

jól gondolod, mielőbb orvos kéne lásson, nőgyógyász és a menstruációs zavar miatt endokrinológus

2013. szept. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen el KELL menned. Ha csak egyszerű felfázás is,olyan felszálló fertőzés alakulhat ki,ami akár meddőséghez,akár ha húgyúti fertőzés is van vesemedence gyulladáshoz is vezethet. És ehhez kevés a háziorvos. Ha már elmész, akkor mondjad el neki a menzesz problémádat is, 4 év után már illene "beállnia". És ha nem vagy kisgyerek,nyugodtan elmehetsz egyedül is.
2013. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Menj háziorvoshoz, hogy adjon beutalót nőgyógyászatra, akkor nyilván anyukád el fog kísérni. Kissé gáz, hogy kérésre nem visz el.
2013. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
nagyon érett gondolkodásra vall, hogy el akarsz menni dpkihoz. Mehetsz sztks rendelésre egyedül is, ha elmúltál 14. kereshetsz tini ambulanciát is. ne hanyagold el, és ne félj a nőgyógyáaztól, túl lehet élni. Sok sikert!
2013. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Keress női orvost az első vizsgálatodra, mert nem annyira "ciki" elötte meztelenkedni mint egy férfi elött és jobban oda tudsz figyelni a mondanivalójára is.
2013. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keressetek mindenképpen női orvost előszörre, mert azért az kevésbé "ciki". Nem fogod annyira kínosnak érezni.
2013. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!