Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Többször volt aranyerem és...

Többször volt aranyerem és most előbújt egy kisebb pukli is. El lehet ezt valahogy tüntetni? Van rá valami kenőcs vagy marad a műtét?

Figyelt kérdés

Az eddigi normálisnak mondható önbizalmam megtört, undorodom magamtól! Még csak huszonéves lány vagyok és már most ilyen gondokkal küzdök...

Munkámból kifolyólag rengeteget ülök, a papírmunkákat próbálom állva elvégezni, viszont emellett sokat is kell vezetnem, ezt már nem tudom állva csinálni. Kérlek titeket, adjatok tanácsokat, hogy hogyan tudnám elkerülni az aranyeret, mert már nagyon elegem van belőle. Teljesen kétségbe vagyok esve!

Jah, nem tudom, hogy a puklinak köze lehet-e az anális szexhez, de tudnotok kell, soha sem próbáltam! (ezt az információt azért osztottam meg, nehogy ezzel gyertek: nem kéne annyi seggbe kuki...)


2013. szept. 14. 17:04
 1/5 A kérdező kommentje:
most olvastam, hogy nem csak a sok üléstől alakul ki, hanem a székelés közbeni erőlködéstől is. igen, nálam ez szinte mindennapos. már egy jó ideje gond van ezzel. hiába eszem sok gyümölcsöt, rostot, nem használ.
2013. szept. 14. 17:09
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem igen értem a kérdésedet.

Írod, hogy volt több aranyered, most meg előjött egy pukli. Akkor hogy volt aranyered, ha ott korábban nem volt pukli? Vagy az aranyered kijött és most belülről érzel egy puklit?

Amúgy az a pukli lehet belső aranyér. Ami, ha nem változik a helyzet, akkor szintén ki fog jönni.

És igen, ülőmunka, székrekedés következtében kijön. És ezen meg ne izélj, hogy undorodsz magadtól, sajnos ezek a dolgok hozzájárulnak. És akkor még gondolom nem voltál terhes és nem szültél. Mert attól szintén gyakran előjön.

Amúgy vannak rá patikában kapható vény nélküli aranyér kúpok és kenőcsök.

Viszont csak is szakorvos tudja megállapítani, hogy az valóban aranyér-e, vagy valami más. Ugyanis más dolgok is lehetnek ott.

Én a helyedben elmennék orvoshoz. Egyrészt az állandó székrekedés miatt, ugyanis ha az nem szűnik meg, soha nem fognak elmúlni az aranyereid. Illetve ha az ülőmunka mellett ugyanakkor nem mozogsz sokat, akkor megint csak nem fognak elmúlni.

És ez a mozgásszegény életmód a székrekedést szintén elősegíti.

Az orvos pedig másrészt az állandó székrekedés miatt is ajánlott. Mert lehet hogy valamilyen bélmozgási zavar áll a háttérben.

2013. szept. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, az egyik orvosos dolgot arra írtam, hogy megállapítsák, hogy az valóban aranyér-e és a székrekedést akartam írni még, de mindkettőre székrekedést írtam.
2013. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem kell feltétlen műtét. Van rá kenőcs. Az orvost mindenképp felkeresd!

A puklinak nincs köze az anális szexhez. Főleg, ha nem próbáltad.

Elkerüléssel kapcsolatban:

Székrekedés ellen a rostban gazdag táplálék.

A sok ülés ellen a több mozgás.

2013. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Székrekedés... én is régen nagyon székrekedéses voltam, szörnyű dolog az. De ha tényleg teszel ellene, rendbe fog jönni. Fogadok veled párezerbe, hogy ettől rendbe jössz:

-kezdd a reggelt meleg kávéval (nem érdekel, hogyha nem szereted, rakd tele cukorral.)

-minden nap sétálj/fuss (ha szeretsz) 1 óra hosszát, de teljesen jó a dinamikus séta is, csak ne spórold ki...

-minden ebédedbe foglaltassék benne a meleg leves is!

-gyümölcs, rostgazdag kaja, ahogy írtad te is (mostanában Győri édes jóreggeltet reggelizem, nagyon finom, nagy dobozzal véve egyáltalán nem túlárazott, és ilyen szempontból is egészséges)

-esténként pohár meleg tea

-napi 3 liter víz (nem lesz tőle bajod. kórosan dehidratált a generációnk...)


Két hét múlva jelentkezz nálam :)

Stílusom nem kioktató akart lenni, csak eléggé száraz az írott szöveg :)


19/L

2013. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!