Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok és szeretnem a...

13 éves vagyok és szeretnem a betétről tamponra valtani mert a betét kidörzsöli a combom, és nem érzem magamat benne túl tisztának. Szerintetek jó döntés ennyi dosen atalni?

Figyelt kérdés
Átlagosan mennyibe kerül egy: ob mini?(16 db-s) most vszek elösször és csak hogy tudjam előre. És lécci mondjatok peldakat hogy hogy mondjam el anyamnak hogy tampont szeretnek. Mert o nem azt hasznal es felek hogy ezert nem fogja megengedni.
2013. szept. 25. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mond el anyukádnak a problémádat, és ő majd segít..:) Sajnos választ én sem tudok adni, és engem is foglalkoztat kicsit ez a 'tamponos' dolog, ezért részben azért is írtam ide, hogy megtaláljam a kérdést, és láthassam majd a többi választ..(:

14/L

2013. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező és Első kommentelő...:)

Átlagosan, ha jól emlékszem, egy doboz O.B. mini 600-700 ft körül van. (a 16 db-os) Bár én már nem azt használok, hanem normál méretű Naturellát, mini O.B.-vel kezdtem, és nem nehéz megszokni. A felhelyezése könnyű, maximum 8 óra helyett 5-6 óránként kell cserélni, ha erőteljesebb a vérzés. Kérdező! Anyukádnak szerintem érdemben nincs beleszólása abba, hogy te betéttel, vagy tamponnal vészeled-e át a havi vérzést. Nálunk a családban rajtam kívül senki nem tud tampont használni, anyukám sem, de őt soha nem zavarta, hogy én nem betétet használok. Úgyhogy hajrá, nyugodtan próbáljátok ki, szvsz biztonságosabb, és kényelmesebb, mint a betét. Sok sikert, remélem nektek is beválik.:)

2013. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nálam is ugyan ez a helyzet! :) szerintem is mond el anyukádnak

13/L

2013. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én 16-17 évesen kezdtem el tampont használni.

Jó,mert nagyon kényelmes,a vérzés mennyiségétől és a tampon nedvszívó képességétől függ az,hogy mennyi ideig bírja benned.Viszont nem szabad túl sokat használni,mert nem tesz annyira jót.Én úgy szoktam használni,hogyha itthon vagyok (nem dolgozok,táncolok,futok stb.) vagy éjszakára akkor betétet használok,sokkal egészségesebb.

Nap közben lehet tampont használni.Túl sokáig nem szabad,hogy benned legyen,mert elszaporodhatnak bizonyos baktériumok.

Remélem segítettem.

23/L

2013. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm sokat segítettetek :D
2013. szept. 25. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!