Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SZTK rendelésen kérhető HPV...

SZTK rendelésen kérhető HPV teszt, vagy csak magánrendelésen?

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de első körben valószínűleg sima szűrést csinálnak, és csak akkor vesznek még egyszer mintát kifejezetten HPV-re, ha kóros elváltozás gyanúját észlelik.
2013. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
SZTK-ban is van, sima rákszűrés. Ha nem talál semmit, akkor felesleges külön HPV-re tesztelni.
2013. szept. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Hpv teszt fizetős, mindegy hol csinálod. Ha kéred, akkor megcsinálják, ötezer forint körüli az ára.


A rákszűrés pedig nem feltétlenül utal hpv jelenlétére, erre bizonyíték az én esetem: tökéletes rákszűrést produkáltam, az azzal egyidőben levett hpv teszt pedig pozitív lett magas kockázatú hpvre. Tehát egy negatív rákszűrés hpv gyanú nélkül még nem jelent sajnos semmit.

2013. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem már volt több P3-as rákszűrésem,most 5 hete conisatiom,de HPV-t semelyik papíromon nem olvastam!!Ezért gondoltam a legközelebbi rákszűrésnél kérem a tesztet,csak nem tudom ehhez SZTK rendelésen mit szólnak majd.
2013. szept. 27. 18:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja lehagytam:Köszi a válaszokat! :-)
2013. szept. 27. 18:40
 6/6 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg, le kellett pontozni. Így illett. Mert le mertem írni, hogy a rákszűrés nem jól szűri a hpvt.


Kérdező, ez a te pénztárcádat terheli, esetleg említs meg olyat, hogy párodnak mintha szemölcsei lennének, akkor lehet kevésbé ellenkeznek, ha hpv tesztet akarsz kérni. Én például pont ezért kértem az elsőt, teljesen véletlenül tudtam így meg, hogy hpvm van.

2013. szept. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!