Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nincs meg a menstruációm és...

Kitti malik kérdése:

Nincs meg a menstruációm és elakarnak küldeni orvoshoz ott mit csinálnak velem?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok vagyis 15 és fél.. de nagyon félek hogy a gyermek nőgyógyászaton mit fognak csinálni velem. egyáltalán mit tudnak tenni ellene?

2013. szept. 29. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy hormon zavar,erre gyógyszert irnak ki. Nem kell félned.
2013. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Megvizsgalnak. Eloszor uh, hogy mi a helyzet a meheddel, elég fejlett-e stb. Súlyt, magasságot mernek. Megnézik a melledet, fejlodesnek indult-e, hogy van egy szorzeted, stb. Rendes nogyogyasazati vizsgálat is lehet, de nem nagyon hinnem, hogy tényleg lesz. Kérhetnek verkepet. Egyébként egy fél évet elvileg meg lehetne várni. A szüleid akarnak orvoshoz vinni, vagy az iskolaorvis, vedono, háziorvos kuldene?
2013. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nem kell félni, semmi fájdalmasat nem fognak csinálni veled. Egyszer sem menstruáltál még? 16-17 éves korig még normális.
2013. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a háziorvos küldött. és nem még soha de a házi orvos szerint fejlett vagyok a kilót és a magasságot is elértem
2013. szept. 29. 14:42
 5/14 anonim ***** válasza:
vérvételre küldenek hogy megnézzék hogy állnak a hormonjaid.
2013. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem még korai ezzel nőgyógyászhoz menned, 17 éves korig teljesen normális ha megjön, de sok orvos szerint a 18 is.


Ha mész, akkor manuális vizsgálat lesz, valószínűleg hüvelyi UH is. Vérvétel.

2013. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
szűz klánynak nem fognak se manuális vizsgálatot sem hüvelyi uh-ot, föleg ha kérik hogy ne legyen. Én 12 évesen jértam elöször nőgyógyásznál és a nőgyógyász is mondta hogy enm szivesen vizsgálnak igy szűz lányokat. Hasi uh volt és kenet vétel a hüvely benetnél. A kérdezőnek hasi uh lesz és vérvétel a hormonok feltérképezésére.
2013. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ne ijesztgesd már hüvelyi uh-gál szegényt, szuzeknel azt csak nagyon indokolt esetben végeznek, pl ciszta gyanunal, de akkor is csak ha hasival nem látnak rendesen. Manuális vizsgálat éppen lehet, de vagy vegbelen keresztül, vagy ha a szuzhartya olyan, akkor óvatosan egy ujjal - de csakis akkor, ha a kérdező is belemegy.
2013. szept. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bizony itt a ciszta is felmerül!
2013. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A cisztaknak nem igazán az az elsődleges tunetuk, hogy nem jön meg az első menzesz...
2013. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!