Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló,18év alatt?

Fogamzásgátló,18év alatt?

Figyelt kérdés

sziasztok! voltam a helyi sztk-ba kétszer is nőgyógyászaton,de mind két alkalommal másik orvshoz kerültem. az első nem mondta hogy anya is kell a tabi feliratásához, csak csináltassak vérképet(mert szerinte 17évesen már dönthetek egyedül), a másik meg egyenesen megvádolt hogy én hazudok neki és anya nem is tudja hogy ott vagyok és ő így nem vizsgálhat meg amíg nem vagyok 18. bejelentkeztünk gyereknőgyógyászhoz,ott azt mondták anyának hogy nem kell ő hozzá,mehetek egyedül.(amugy anya jönne velem,csak nagyon idióta időpontban rendel a doktor úr,szóval semmi olyasmi hogy titkolnám vagy ne akarnám hogy anya tudjon róla) a fő kérdésem. Ugyebár ő megvizsgálhat, de a tabit felirhatja anya nélkül? szeretnék fogamzásgátlót szedni, nem 1-2hónapja vagyunk együtt a barátommal,és már régóta tervezzük hogy átkéne váltani rá. szóval a kérdéseim,kicsit összeszedettebben:

1. Felírhatják e a tabit a gyereknőgyógyászaton szülő nélkül?

2.Mennyibe kerülnek kb ezek?

3.Milyen vizsgálatot fog elvégezni a doki, ha még sose voltam nőgyógyásznál és már nem vagyok szűz?

4.Mennyi időbe telik míg felírja a gyógyszert?

előre is nagyon szépen köszönöm!


2013. szept. 29. 15:30
 1/5 gömbicica ***** válasza:
73%

Kedves Kamaszlány! A tabletta még mindig a rosszabbik jó dolog, de gondold át, mielőtt megbolygatsz egy lehet, hogy nem teljesen kialakult hormonrendszert!!!!!!!

Nem biztos, hogy megéri!!!! Akár milyen régen is vagy együtt a barátoddal.

Ha lányom lennél lebeszélnélek róla. Inkább ajánlanák valami más megoldást.

2013. szept. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

- felírhatják

- változó

- dokitól függ, vki nem csinál semmit, csak odaadja a receptet

- 2 mp, ha elküld vérvizsgálatra, akkor annak esetleg megvárja az eredményét..


Egyébként tényleg érdemes átgondolni a tabletta szedését, mert bár rengeteg jó oldala van, sajnos rengeteg rossz is van mellette.

2013. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

#1: anya sem igazán szeretné, de örül hogy elmondtam neki és nem titokban csinálom

#2: köszönöm a választ! az utolsó kérdésemmel inkább arra akartam rákérdezni, hogy csinál e olyan vizsgálatot aminek mondjuk meg kell várni az eredményét( igen mint mondjuk a vérvétel, de mondjuk vizelet vagy kenetet vesz vagy ilyesmi)

2013. szept. 29. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen orvosfüggő. Vki elküld vizsgálatra, de nem várja meg az eredményt, hanem odaadja a receptet, hogy szedjed, aztán ha kiderül vmi, akkor abbahagyatja.

Olyan is van, aki nem küldd el semmilyen vizsgálatra, csak odaadja a receptet.

Olyan is van, aki elküld vizsgálatra és megvárja az eredményt.

2013. szept. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!

és kb mennyi idő mire meg lesz az eredménye a kenetnek? mert a vér-vizelet az tudom hogy másnapra meg szokott lenni, ebbe már jártas vagyok sajnos :D

2013. szept. 29. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!