Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » "Egy füst alatt" el lehet...

"Egy füst alatt" el lehet intézni a kettőt? (ciklus+fogamzásgátló)

Figyelt kérdés

Nem rendszeres a ciklusom. Néha vannak jobb időszakok, mikor mintha kezdene normalizálódni, de akkor sem 28 napos, hanem jóval több. Voltam korábban dokinál, de még szűz voltam, azért nem vizsgált meg, hanem inkább elküldött ultrahangra, hogy kiderüljön, nincs-e valamilyen szervi bajom, ami okozhatja. Hát nincs. Azt mondta legyek türelemmel, helyre fog jönni (17 voltam).

A helyzet azóta nem változott. Tervezem, hogy megint elmegyek, de most fogamzásgátlót is szeretnék íratni. Akkor így elvileg a ciklusom is "helyre jönne", nem? Bár gondolom most már meg fog vizsgálni rendesen is.

Még egy kérdés: ha előretekintek a nagyon távoli jövőbe és úgy döntök, hogy abbahagyom a gyógyszer szedését, akkor megint rendszertelen lesz, vagy előfordulhat, hogy teljesen megoldódik a problémám?


Előre is köszönöm a válaszokat!

21L


2012. okt. 17. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hát lehet, bár én meg úgy tudtam, hogy miután beállt a ciklusod, azután szoktak felírni. De mintha mégis ismernék olyat, aki pont emiatt kapott fog.gátlót.. kérdezd meg a dokitól, hogy szedhetsz-e, de ha szedsz, akkor szinte tuti hogy beáll tőle. De miután abbahagyod úgy tudom visszaáll az eredeti ütemére (pl akinek 30 napos annak arra), és lehet hogy neked meg visszaáll rendszertelenre.. de ezt a doki jobban tudja. És keress rá google-ön az aviva tornára, mert az meg állítólag pontosan beállítja a ciklust
2012. okt. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Először nem ártana csináltatni egy hormonvizsgálatot. Attól, hogy fogamzásgátlót szedsz csak látszólag rendeződik a probléma. A fogamzásgátló egy mesterséges ciklust idéz elő, de az alapvető problémát nem oldja meg. Eleve csak annak lenne szabad felírni fogamzásgátlót, akinek 2 éve RENDSZERES a menstruációja, de persze ez egy egyszerűbb megoldás, mint egy tisztességes kivizsgálás.


Ha a fogamzásgátló szedése előtt nem volt normális a menstruációd, akkor utána sem lesz az. Inkább járj utána most, mint akkor, amikor esetleg már babát szeretnél.

2012. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a fogamzásgátló megoldás erre a problémára, sokáig maguk a nőgyógyászok is így tekintettek rá, azaz, ha amúgy is életél szexuális életet és ráadásul rendszertelen/ fájdalmas volt a menzeszed, akkor azonnal fogamzásgátlót javasoltak. így valóban két legyet üthetsz egy csapásra. azonban van egy hátulütője a dolognak, amiról általában nem esik szó: a rendszertelen cilkus a hormonháztartás kiegyensúlyozatlanságára, vmiféle zavarára utal. ha fogamzásgátlót szedsz, az felbortíja a szervezeted amúgy is "elégtelen" ormonlis működését, így bár a tünetek szintjén kezeli a problémát, ám ha az ok-okozati összefüggéseket nézzük, valójában inkább elmélyíti azt. nagy bajod nem lesz, de azért nem is tesz jót hormonokat szedni, még kis dózisban sem. amikor leállsz a fogamzásgátlóval, kb 50-50%, h újra észleled-e a problémát. akkor már máshol "tart" a szervezeted, egyáltalán nem biztos, h újra jelentkezik, uakkor ez azt is jelenti, h ha sosem szedted volna, valószínűleg akkor is beállt volna, mivel az emberi szervezet folyamatosan változik. legkésőbb az első terhesség után szinte mindenkinél megoldódik a probléma, mert az egy olyan természetes folyamat, amely mindenképp rengeteg hormonális változást idéz elő a testben. (bár ez azt is jelentheti sok esetben, h a korábban fájdalommentes menzesz fájdalmassá válik, mivel -egyszerűen fogalmazva-a korábbi ellentétje lesz és ez mindkét irányban működhet.)
2012. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

A hormonvizsgálat milyen? Hogy kell elképzelni?

Ha nem rendeződik, akkor nehezebben fogok teherbe esni? Vagy nem is fogok?


Bocsánat a buta kérdésekért, de most eszméltem rá, hogy eddig homokba dugtam a fejem és csak vártam azt a bizonyos sült galambot. :( Pedig szeretnék majd gyerekeket. Igaz nem most, majd csak olyan 4-6 év múlva, de nagyon szeretnék. :(

2012. okt. 17. 14:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon köszönöm, 3. válaszoló!
2012. okt. 17. 14:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a hormonvizsgálat egy sima vérvétel, csak még éhgyomorra sem kell menned :)
2012. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"A hormonvizsgálat milyen? Hogy kell elképzelni?"


Egy sima vérvétel, ahogyan előttem írták, csak más dolgokat néznek belőle, mint a laborból.


"Ha nem rendeződik, akkor nehezebben fogok teherbe esni? Vagy nem is fogok?"

Mindkettő előfordulhat, ezért jobb rendezni még mielőtt nagyobb baj lenne belőle.


A kérdésed pedig egyáltalán nem volt butaság. Ne szabadkozz miatta! Senki sem tudhat mindent. Valószínűleg ezzel a problémával nem találkoztál még (szerencsére). A vizsgálatok után, majd te is tudsz hasznos tanácsokat adni az itt kérdezőknek ;-)

2012. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindegyikőtöknek! :) Azt hiszem akkor minél előbb sort kerítünk arra a hormonvizsgálatra, aztán reméljük a legjobbakat.
2012. okt. 17. 16:15
 9/9 anonim válasza:
Nekem pont ez volt, csak én 20 voltam... de megviszgáltak semmi nem volt. Simán felírta a doki, de azért említsd meg neki. Meg érdemes kis hormontartalmút kérni (pl. jangee, yasminelle) habár drágább, de ezektől nem hízol el meg ilyen tipikus mellékhatások. Nekem bevált, azóta rendszeres. Ha abbahagyom nemtudom mi lesz, mert ezek úgy működnek, hogy amikor egy hetes szünetet tartasz, úgynevezett megvonásos vérzés jeletkezik.
2012. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!