Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a bajom? Hrormonzavar?

Mi a bajom? Hrormonzavar?

Figyelt kérdés
... a menstr. sohasem volt teljes, több havi szünet, majd 2 napig tart, és újabb fél év szünet...úgy gondoltam ez így nem működik normálisan.nőgyógyászhoz nem akarok elmenni mert félek (még anyának se merem ezt mondani, mert akkora aggodalmat csinálna belőle, szóval ezt ne is kérjétek). de ezenfelül mit tehetnék?! ( a fog.gátlók használatáról már hallottam, de uakkor rosszakat is pl. bőrprobik. de pl nekem az arcom is pattis és ha már a külsőnél tartunk a szőrök is dominálnak a testemen...kétségbe estem, segítsetek :( ha segít, akkor 175 vagyok 56kg. 18/L
2009. nov. 8. 01:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kár neheztelned 02:07-esre. Ő csak azt mondta amit idővel sok olyan nő tapasztalt magán akik nem mertek bajukra orvosi segítséget kérni. Mert attól, hogy nem néztek a problémájukkal hathatósan szembe azért még a betegségük megmaradt és idővel az súlyosabb formákat öltött. Arról nem beszélve, hogy egy-egy ilyen betegség a megléte és erősödése miatt lelki problémákat feszültséget, stresszt is okoznak, hosszabb távon meg kihat a beteg környezettel való kapcsolatára. Csak rosszul jársz ha nem szembesülsz a bajokkal. A felnőtté válásnak az is része, hogy tudunk a problémákkal szembe nézni és a gondokat kezelni, vagy szükség esetén (orvosi) segítséget kérni.


A női szervezet természetes működéséhez tartozik a menstruáció, akinél ez nincs meg és terhesség sem áll fenn ott betegségről beszélünk. Te is tudod, hogy ez nem természetes állapot és foglalkoztat Téged, különben nem írtál volna kérdést ide. De sajnos segíteni nem tudunk. Nem látunk a testedbe, bizonyos tünetek számtalan betegségre utalhatnak, nincs orvosi szakvizsgánk, egészségügyi vizsgálati lehetősek sem adottak számunkra, és gyógyszert sem tudunk felírni neked. Majd az orvos segít! Légyszíves ne Te kezeljed magad XY kapszulákkal, mert esetleg többet árthatnak, mint használnak, vagy épp semmilyen hatásuk sem lesz, csak a bajod fog gondtalanul tovább szaporodni.

2009. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
jesszus, nagyon hatásosan írsz/írtok!!! de ezesetben nem ismertek Pesten egy igazán jó nőgyógyászt...úristen már a sírás kerülget emiatt... csak januárban leszek 18, rossz érzés még "gyerekkorban" elmenni, de ahogy mondod, eléggé zavar, h nem működök normálisan, ahogy kellene. Igazából már maga a félelem vált ki belőlem rossz élményeket, beképzelem magamnak h tök rossz lesz, sőt álmodtam is erről h az orvos a képembe röhögött és mindenféle vizsgálat nélkül küldött vérvételre és íratott fel gyógyszert. Fog gátlót nem szeretnék szedni, -bár tudom az esetek többségében ezt írnák fel-, mivel ha nem szedem újra visszakerül a régi állapot, vagy ez nemígy működik?! attól is félek h olyan komoly a bajom, h az orvos felhívná az anyukámat h "műteni kell" vagy hogy "3 hónapod maradt hátra, feleslegesen készülsz az érettségire"... qrvaszar ennyire félni egy orvostól, a gyomrom is remeg ha csak rá gondolok. ezt már nem bírom tovább... :(:(:(
2009. nov. 15. 15:54
 13/15 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg,ne hergeld magad feleslegesen! Szedd össze magad és tessék szépen elmenni egy nőgyógyászhoz,előbb-utóbb úgyis sorra került volna.:) Nem lesz szerintem semmi extra,megvizsgál,esetleg csinál egy uh-t és szerintem elküld vérvételre. Abból ki kell derüljön,h mi a baj. Lhet csak 1 hormonszinted nem stimmel.Kapsz gyógyszert ami helyrehoz, és kész is vagy.:D

Dokit sajna nem tudok ajánlani mert nem pesti vagyok,de bizti jön majd vki aki tud.

Mi babát szeretnénk a párommal,de sajna nem jön. Gondolj bele,én van h hetente többször megyek nőgyógyászhoz. Csak az első alkalom a nehéz,utána már nem gáz.

Írj majd,h mi lett!

2009. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

úristen. 02.07-es vagyok. ne félj már ennyire az orvostól. csak nézz körül itt a gyalorikérdéseken, hogy hány lány írt ezzel kapcsolatban kérdést, h összevissza van a menzesze, éshogy szőrösebb a kelleténél.

és egyiket sem műtötték meg, és egyiksem halt meg.

kaptak gyógyszert és ENNYI. vígan élik tovább az életüket.

a másik fele meg.....nagyon sok lány már 18 éves kora előtt elmegy nőgyógyászhoz, hogy fogamzásgátlót irasson fel magának, hogy biztonságosan szexelhessen. köztük énis. 17 voltam mikor először voltam nőgyógyásznál, egyáltalán nem féltem tőle, és felesleges is lett volna. semmi olyat nemcsinált, akitől félnem kéne.

a nők 98%-a jár nőgyógyászhoz, ez teljesen természetes folyamat.

és nagyon sokan már 18 éves koruk előtt is.

kicsit nőjj már fel, és ne parázzál már ennyire.

ha most nemmész el, később még nagyobb bajod lehet belőle, és bizony előfordulhat h később már majd műteni kell. mostmég megúszod tablettákkal és ennyivolt. deha hagyod elfajulni, rossz vége lesz.

2009. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
le fog sztetek cseszni nőgyógyász amiért nem mentek "éwekkel" korábban???? nem akarom h durva legyen velem és h fájjon. :(
2009. nov. 27. 01:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!