Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO-m van, ultrahang alapján...

PCO-m van, ultrahang alapján mondták. Ultrahangon látszódhat, ha egy ciszta valójában rosszindulatú?

Figyelt kérdés
Azt mondták, nem tudnak ezzel semmit csinálni, ha gyereket szeretnék, akkor kezelnek majd. Gyereket nem valószínű, hogy szeretnék már (már van), viszont engem nagyon aggaszt, hogy tele van cisztákkal a petefészkem. Fogamzásgátlót szedek egyébként 2 éve, előtte terhes voltam és a fiam 1 év próbálkozás után jött össze spontán. Augusztusban volt ultrahangom.
2013. okt. 7. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
keress fel egy endokrinológust mivel ez rá atrtozik. Muszáj csináltatni terheléses inzulin vérvétlet mert ez nem nögyógyászati betegség, Ha van inzulin rezisztenciád akkor azt kezelni kell mert ha nincs kezelve cukorbetegség lesz belőle és annak minden kisérő romboló hatása a szervezetre. Ha időben kezelve van elkerülhető a adiabétezs. Kicsit olvass utána a PCOS betegségnek. Van róla sok anyag a neten. A meddőségi probléma csak egy következménye az inzulin rezistenciának általában. szerencséd van hogy sikerült igy is teherbe esni és kihordani a gyereket ugyanis sokaknak sok vetélés után derül ki a dolog. Ugyanis kezelés nélkül kb 80% az esély a vetélésre emelett.
2013. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, sokat keresgéltem a neten erről, de sokszor csak a meddőségről írnak, és hogy azt hogy kezelik. Így fogok keresgélni, és dokit nézni.

Ezt mondta az orvos is, hogy szerencsénk volt a teherbe eséssel.

2013. okt. 7. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!