Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fáj egy nőgyógyászati vizsgála...

Fáj egy nőgyógyászati vizsgálat és a hüvelyi ultrahang?

Figyelt kérdés

2013. okt. 10. 10:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha szégyenlős vagy, akkor keress egy női orvost, első alkalommal jobb is lenne, mert tényleg nem annyira feszélyez, mint egy férfi elötti pucérkodás. Egyébként se túl könnyű, hiszen igen szokatlan az alfeled mutogatni, de később már megszokod majd.
2013. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
8: harmadikként válaszoltam a kérdésre. Ami pedig a nőgyógyászati vizsgálat "kínos"ságát érinti: jó lenne mindenkinek megértenie, hogy jelentősége van annak, amit ide leír. Ha egy tininek elkezded részletezni, hogy hű mennyire kínos nőgyógyászhoz menni, vagy hogy feltétlenül nőhöz menjen ám, mert a férfiaknál hű mennyire kínos, akkor a tini is félni fog a nőgyógyásztól/kínosnak fogja érezni, és rengeteg bajt meg lehetne előzni, ha egyetlen nő se érezné "kínosnak" orvoshoz menni, ha baja van. Annak, hogy valaki ideköp egy ilyen mondatot, hosszútávú hatása is lehet, úgyhogy szerintem legyen mindenki tisztában a felelősségével, és csak utána ossza az észt.
2013. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem fáj egyáltalán, hogy a kérdésre válaszoljak. :) Pisilj előtte mindenképp, illetve mosakodj meg (bár ezt gondolom nem kell mondani). Ha először még nőgyógyászhoz, kérdezz meg barátnőket hogy ők kihez járnak és milyen az orvos. Én is így találtam rá az én orvosomra, aki egy tüneményes dokinő. :) És ne félj, neki ez a munkája, nem lesz se kínos, se ciki.:)
2013. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem is női orvosom van, azt kerestem tudatosan a már korábban többek által részletezett okok miat és nagyon jól tettem. Szinte teljesen felszabadultan megyek azóta is hozzá és én úgy érzem hogy bizony vannak olyan dolgok amit egy nő csak egy másik nővel tud megbeszélni.
2013. okt. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ha egy tininek elkezded részletezni, hogy hű mennyire kínos nőgyógyászhoz menni, vagy hogy feltétlenül nőhöz menjen ám, mert a férfiaknál hű mennyire kínos, akkor a tini is félni fog a nőgyógyásztól/kínosnak fogja érezni, és rengeteg bajt meg lehetne előzni, ha egyetlen nő se érezné "kínosnak" orvoshoz menni,"


Nagyon nincs igazad kedves válaszoló, mert a tini lányok 90%-a fél a nőgyógyászattól és különösen a férfi elötti "kitárulkozástól". Nagyon sok problémát, sőt tragédiát előzne meg az, ha tudnák, hogy manapság már elég sok női orvos is van és kereshet azt is! Sokkal hasznosabb lenne erre felhívni a figyelmét, minthogy fejüket/fejünket homokba dugva lapítani.

Sajnos elég sok olyan esetről tudok, amikor a tinilány inkább nem ment orvoshoz, mert nem is gondolt magától arra, hogy nem csak férfi nőgyógyászok vannak.


Ahogy idősödik, nyilván változik sok minden, többek között az orvoshoz való hozzáálása is, de nagyon nagy kár lenne már az elején elriasztani őket a rendszeres szűrésektől, stb.


Szóval nagyon hasznosnak gondolom felvilágosítani őket, hogy van lehetőség női orvost is keresni, ha annyira szégyenlős lenne esetleg.

2013. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, de nem kel egymásnak esni nyugi! azóta már voltam hüvelyi ultrahangon és még kellemetlen se volt, úgyhogy köszi a válaszokat :)
2013. nov. 29. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!