Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinálnak egy endokrinológ...

Mit csinálnak egy endokrinológiai vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Kb. három hét múlva megyek fel Pestre endokrinológiai viszgálatra, PCOS gyanúja miatt. Az ok amiért elmentünk megnézetni engem helyi orvosoknál, az hogy kelleténél több mennyiségű és sötét (bár a hajam is sötétbarna) szőr nő a lábamon, leginkább a combomon. Meg emellett még vannak jelek, ami állítólag PCOS-ra utal nálam (pl. pattanásosabb bőr)

Voltam hasi ultrahangon, ott mindent rendben talált a doktornő, annyit mondott csak, hogy májam picit zsírosabb a kelleténél. Neten erre rákerestem és azt vettem le, hogy ez a probléma az ember súlyával van párhuzamban...


Na, de ez mindegy is. Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy mit csinálhatnak velem egy endokrinológia vizsgálaton? Ugye ilyen nőgyógyászati dolgok nem lesznek? Az orvos miket szokott ilyenkor kérdezni? Azok válaszának örülnék nagyon, akik voltak már endokrinológiai vizsgálaton, mert csak ők tudhatják igazán.


A válaszokat előre köszönöm :), de nagyon félek :( 14/L



2012. júl. 17. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, még csak vetkőzni sem kell.

Elmondod a panaszaid, maximum megméri a nyakad, esetleg ránéz a szőrzetedre, hogy mennyire erős, aztán beutal vérvételre, amiből megnézik a hormonjaid.

2012. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel a "szőrzetes" dologgal az a baj, hogy nyáron nem csinálhatom meg, hogy nem szedem le, mert... utóbbi időben epilátorozok és mintha kicsit ritkult volna a szőr. Meg most jó, hogy szeles, esős idő van, de én nem fogok szőrös lábbal baktatni Pesten az utcán meg a kórházban.


A nyakamat minek méri meg? És kb. meddig tart amíg megjön a vérvétel eredménye?

2012. júl. 17. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak terheléses cukorvizsgálaton voltam, de eredetileg endokrinológushoz mentem volna én is. Ez a cukorvizsgálat abból állt, hogy reggel, evés nélkül el kellett menni vérvételre, ott először simán vettek tőlem vért, majd a patikába ki kellett menni, és venni egy adag cukrot, amit kifejezetten ehhez a vizsgálathoz kell venni. Volt benne kb 7 és fél deka cukor, amit kevés vízzel és pici citromlével elkeverve kellett meginnom, majd 3x félóránként megint vért vettek tőlem. Az egész tartott nagyjából 2, 2 és fél óráig, az eredménye már másnapra megvolt. Szerintem a te vérvizsgálatodnak is hamar meglesz az eredménye (habár gondolom te nem ilyen terhelésesre mész). De nem kell aggódni, semmi komoly nem lesz a vizsgálatnál. :)


15/L

2012. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi volt a probléma, megoldódott?
2017. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!