Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 6 éve menstruálok és a 6...

Ha 6 éve menstruálok és a 6 évben kb egyszer sem volt úgy, hogy minden hónapban megjött volna a menstruációm, hanem mindig kihagyott minimum 1 hónapot, akkor ez valószínű, hogy PCO?

Figyelt kérdés

2013. okt. 14. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
akár lehet az is, egy uh-gal és egy terheléses inzulin viszgálattal ki lehet deriteni. De lehet egyéb hormonális probléma is az oka.
2013. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ravel ***** válasza:

Akár az is lehet, de a PCO-nak egyéb tünetei is vannak. Erős szőrzet (pl.: mellbimbó körül egy-egy sötétebb szál), pattanásos/acnés bőr, elhízás, anyagcserezavar, migrén. Ez egy nagyon összetett betegség és nem minden betegnél jelentkezik minden tünet.

Ha több tünet is igaz rád, akkor érdemes rákérdezni a nőgyógyásznál, hogy elküldene-e endokrinológushoz, de beutalhat a háziorvos is.

A hormonvizsgálat azért is célszerű lenne, mert nem csak pco lehet.

2013. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szinte mindegyik állítás igaz rám...:s
2013. okt. 15. 20:53
 4/5 Ravel ***** válasza:

Akkor szerintem érdemes lenne felkeresned egy endokrinológust, hogy biztosat tudj.

Elsőre rémisztő lehet, jár némi lemondással és odafigyelést is igényel de szerintem jól együtt lehet vele élni.

2013. okt. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma voltam dokinál, azt mondja erre gyanakszik, megyek Pénteken UH-ra
2013. okt. 16. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!