Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha még szűz valaki, akkor is...

Ha még szűz valaki, akkor is ugyan úgy történik a nőgyógyásznál a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy ha valaki még szűz akkor nem nézik meg "belülről". Mármint nem tapogatják meg a hasát belülről stb... csak ultrahangos módszerrel nézik meg a petefészket. ez igaz?
2013. okt. 21. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Orvos függő, de általában megvizsgálják, viszont csak ujjal, nem nőgyógyászati kacsával... Nem kell félni, nem fájdalmas. :)
2013. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólj, hogy szűz vagy, olyankor csak indokolt esetben vizsgálnak meg.
2013. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szűz lányokat csak nagyon indokolt esetben vizsgálnak hüvelyen keresztül, és akkor is nagyon óvatosan.
2013. okt. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
UH-t csinálnak (hüvelyit!), ha a petefészket vizsgálják.
2013. okt. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2013. okt. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért mész?

Ha általános ellenőrzésre, akkor lehet, hogy végbélen keresztül nyúl fel, de ha petefészek problémád van, akkor valószínűleg UH és ha komolyabb, akkor hüvelyi lesz.

Hány éves vagy?

2013. okt. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szűz lánynak nem cvsinálnak hüvelyi uh-ot, de ha azt akarna az orvos te kérheted hogy ne azzal viszgáljon. Hasi uh-gal fog vizsgálni. igaz a hüvelyi jobb de a hasin is lehet azért látni a lényget. Egy hüvely uh-ot durvább felnyomni mint egy kacsát igy azt kerülni szokták. A kcsa a rákszőréshez kell, de azt szűz lányoknak nem szoktak még csinálni. ha valami fertőzés miatt mész akkor csak benéz megnézi a hüvelyed falát ha kell vesz onnan kis mintát.
2013. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem szűzen csináltak hüvelyi UH-t! Mikor kérdeztem, hogy miért kell ez, amikor még szüz vagyok, rám mordult, hogy most ki itt az orvos és ne én akarjam meghatározni hogy mit tart szükségesnek. (45 körüli ffi orvos volt.)

Persze remegve, elvékonyodott hangon, koszolgáltatva eszembe se jutott azonnal ott hagyni az egészet...

Ma már tudom hogy azt kellet volna, de akkor 17 évesen...

2013. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából azért mennék mert már hónapok óta nem jött meg, és tudni szeretném miért. Nehogy probléma legyen. 16 éves vagyok.
2013. okt. 26. 08:13
 10/10 anonim ***** válasza:

17 éves korig nem probléma ez még, de ha megnyugtatóbb számodra akkor menj el.

Női orvost javasolnék első alkalommal, mert azért nem annyira kínos a terpesztés elötte.

2013. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!